Nowa książka pt. „Tango” Witkowskiego już w lipcu!

Ile jeszcze kobiet przypłaci życiem tango z pięknym żigolo? Tego dowiemy się z najmroczniejszego kryminału Michała Witkowskiego zatytułowanego „Tango”.

„Tango. Czarny kryminał retro” – Michał Witkowski (Znak literanova, 2022)

Nowa powieść pod tytułem Tango. Czarny kryminał retro Michała Witkowskiego to czarny kryminał retro, którego akcja rozgrywa się w Polsce lat 20. i 30. minionego wieku, w prowincjonalnym mieście na południowo wschodnich kresach II RP. Dochodzenie prowadzi starszy przodownik Adolf Piątek oraz znana z kontrowersyjnych metod przesłuchań przodownik Woźniak.

Koniec złotych lat dwudziestych. Krajobraz po uczcie. Nadchodzi wielki kryzys. Nadchodzi kac.

Późna jesień, listopad. Starszy przodownik Adolf Piątek dostaje sprawę okrutnego zabójstwa tenora z miejscowej operetki. Sprawa jest głośna w radio i gazetach bo tenor właśnie miał zaśpiewać jedną z głównych ról w hucznie reklamowanej premierze „Księżniczki czardasza”. Pierwszym podejrzanym jest jego kochanek pracujący jako żigolo w miejscowym dancingu „To i owo”, gdzie co noc tańczy z obcymi kobietami tango. Każda, z którą zatańczy, ginie bez śladu.

Na dodatek w mieszkaniu tenora Piątek odnajduje dowody mogące powiązać go z serią okrutnych morderstw sprzed lat. Najmroczniejszy polski czarny kryminał retro!

W tych zaklętych rewirach, w żółtym jak mocz świetle latarni, zupełnie inny Eberhard Mock spotyka Quentina Tarantino i braci Coenów, by razem szukać mordercy i poznać motyw zbrodni. Witkowski pokazuje świat u progu katastrofy, gdzie zapach krwi miesza się z wonią wódki, cebuli, perfum Guerlain Shalimar, zakazanego seksu i rozkładających się ciał. W ten mrok możesz wkroczyć tylko raz.

Z posłowia autora: W prywatnej rozmowie Marek Krajewski powiedział mi kiedyś, że gdybym ja, z moim okiem do szczegółu i znajomością realiów napisał kiedyś kryminał retro, którego akcja dzieje się przed wojną w środowisku homoseksualistów, to mogłoby być coś. No cóż, Marku, w Twoje ręce. Jeśli to nie jest to coś, to zapewne innego już nie będzie!

Michał Witkowski – laureat Paszportu „Polityki” i Nagrody Literackiej Gdynia, nominowany do Nagrody „Nike”, autor głośnego Lubiewa, tłumaczony na 30 języków – wraca z brawurową literacką jazdą bez trzymanki po najmroczniejszych zaułkach prowincjonalnego miasteczka i ludzkiej natury.

Okładkę Tanga zaprojektowała Magda Kuc, która już wcześniej zaprojektowała Fynf und cwancyś autora.

Okładka książki: „Tango. Czarny kryminał retro” Michała Witkowskiego
Okładka książki: „Tango. Czarny kryminał retro” Michała Witkowskiego

O książce:

  • tytuł: Tango. Czarny kryminał retro
  • autor: Michał Witkowski
  • wydawnictwo: Znak literanova
  • format: 124✕194 mm
  • liczba stron: 528
  • data premiery: 16 lipca 2022 r.
  • ISBN: 978-83-240-8346-6
  • EAN: 9788324083466

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: informacje wydawcy i autora