TVP 4K wraca z meczami na mundialu w Katarze

Już dzisiaj rusza TVP 4K – zastąpi TVP1, TVP2 i TVP Info na testowym multipleksie MUX-6 w telewizji naziemnej oraz pojawi się u operatorów telewizyjnych.

TVP 4K (logo)

W związku z rozpoczęciem transmisji meczów mundialu w Katarze, w piątek 18 listopada 2022 roku Telewizja Polska ponownie uruchamia testową emisję kanału TVP 4K (w jakości UHD). TVP 4K rozpocznie oficjalne nadawanie w niedzielę 20 listopada 2022 roku o godzinie 15.00. Wtedy też widzowie będą mogli oglądać na żywo w TVP 4K ceremonię otwarcia mistrzostw oraz mecz inauguracyjny: Katar – Ekwador.

Zobacz też: TVP 4K ponownie od listopada 2022 roku

Dyrektor biura dystrybucji TVP Marcin Klepacki powiedział dla serwisu Wirtualnemedia.pl, że ponowne uruchomienie kanału TVP 4K to odpowiedź na oczekiwania kibiców piłkarskich w całej Polsce. Wszystkie transmisje i retransmisje meczów z mundialu w Katarze będą realizowane w jakości UHD, dzięki czemu fani futbolu – podobnie jak w przypadku Mistrzostw Świata w Rosji w 2018 roku oraz Euro 2020.

Stacja TVP 4K zastępuje kanały TVP1, TVP2 i TVP Info na eksperymentalnym multipleksie naziemnym MUX-6 i będzie można ją odbierać na 36. pozycji na pilocie. Klienci płatnych telewizji również otrzymają dostęp do kanału na osobnych kanałach. Kanały TVP World, TVP Dokument, TVP Polonia, TVP Nauka i TVP Rozrywka wciąż będą dostępne na tej platformie w jakości HD. TVP1, TVP2 i TVP Info emitowane będą bez zmian na MUX-3.

Kanał TVP 4K pojawi się także u operatorów kablowych i satelitarnych, w tym na Platformie Canal+, ofertach GrupyVectra (Vectra, Multimedia Polska, SGT, Evio, Elsat), Orange, Toya, Inea, T-Mobile, Avios, Promax, JMDI, Telpol, Telewizja Kablowa Chopin.

Stacja TVP 4K ma nadawać do 18 grudnia 2022 roku i ma powrócić w 2024 roku na Euro 2024.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Wirtualnemedia.pl