Televio aktualizuje aplikacje dla Smart TV

Telewizja internetowa Televio przed końcem roku przygotowała dla swoich użytkowników dużą aktualizację wszystkich aplikacji na Smart TV.

Televio dostępne na telewizorach marki Samsung

Oprócz nowego wyglądu ekranu głównego i ulepszonego wyszukiwania, pojawią się także profile osobiste, których do tej pory brakowało platformom LG i Samsunga.Televio przez ostanie kilka miesięcy pracowało nad wprowadzeniem nowych wersji swoich aplikacji. Jako pierwsza została zaktualizowana aplikacja na Android TV. Nowa aktualizacja dostępna jest również na urządzeniach Smart TV od LG, a wkrótce będzie dostępna również na urządzeniach Samsunga.

Zobacz także: Televio rozpoczyna sprzedaż własnego dekodera

Zmiany w aplikacji są widoczne zaraz po jej uruchomieniu. Użytkownika wita zupełnie nowy ekran, który umożliwia kilka opcji logowania jednocześnie. Oprócz klasycznego sposobu, którym było wpisywanie swojego maila i hasła, użytkownik może spróbować szybkiego logowania za pomocą kodu parowania lub kodu QR, co pozwala zaoszczędzić czas i skraca cały proces o połowę.

Po funkcji logowania na użytkownika czeka nowy ekran główny, który w porównaniu z poprzednią wersją jest zdecydowanie bardziej atrakcyjny wizualnie. Użytkownik ma możliwość jego spersonalizowania, tworząc listę ulubionych kanałów, które od teraz będą na wyciągnięcie ręki. Użytkownik może również znaleźć funkcję “kontynuuj oglądanie” oraz wiele polecanych treści ułożonych w sposób tematyczny.

Długo oczekiwaną funkcją są profile osobiste, które użytkownicy znają już z innych platform. Można je teraz znaleźć także w aplikacjach Smart TV. Profile można więc tworzyć i edytować bezpośrednio na urządzeniu TV.

Program telewizyjny (EPG) również został przeprojektowany, co sprawia, że jest o wiele bardziej przejrzysty i intuicyjny. Dodatkowo został wzbogacony o kilka istotnych szczegółów. Oprócz tytułu filmu użytkownik znajdzie czas trwania, rok wydania i krótki opis.

Kolejną nowością jest przeprojektowana funkcja wyszukiwania. Pozwala ona na znalezienie konkretnego filmu, serialu, programu telewizyjnego lub stacji telewizyjnej za pomocą kilku kliknięć. Wystarczy wpisać zaledwie kilka liter, aby odnaleźć ulubioną pozycję, dzięki czemu wyszukiwanie staje się jeszcze łatwiejsze.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Televio