TVP 4K ponownie od listopada 2022 roku

Wszystkie mecze w ramach rozgrywek Mistrzostwa Świata Katar 2022 będą transmitowane na kanale TVP 4K.

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze FIFA World Cup Katar 2022 będą transmitowane na kanale TVP 4K, który powróci na czas trwania turnieju – od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku. Biuro reklamy Telewizji Polskiej informuje na swojej stronie internetowej, że na kanale będziemy mogli zobaczyć wszystkie mecze rozgrywane w ramach tegorocznego mundialu. Wszystkie 64 mecze będą transmitowane także w TVP1 lub TVP2, TVP Sport, na tvpsport.pl oraz w aplikacji mobilnej i na smart TV – TVP Sport.

Choć nie jest to pewne, po zakończeniu wydarzenia, kanał prawdopodobnie ponownie będzie wyłączony i zapewne będzie czekał na kolejne wydarzenie sportowe. Choć pojawiają się głosy, że kanał ma powrócić na stałe, póki co nie podano oficjalnie takiej informacji.

Stacja będzie dostępna dla wszystkich za darmo w ramach telewizji naziemnej na testowym multipleksie DVB-T2/HEVC oraz płatnie u wybranych operatorów płatnej telewizji, ale nie ma jeszcze żadnych szczegółów na ten temat. W zeszłym roku stacja znalazła się w ofertach popularnych operatorów telewizji satelitarnej i kablowej: UPC Polska, platforma CNAL+, Toya, Vectra, Orange TV (IPTV), Multimedia Polska, Jambox czy Inea.

Kanał TVP 4K po raz pierwszy zaczął nadawać w 2018 roku podczas Mistrzostw Świata w Rosji. Po zakończeniu rozgrywek stacja zakończyła nadawanie. W zeszłym roku (od 11 czerwca do 11 sierpnia 2021 roku) mogliśmy oglądać na TVP 4K Mistrzostwa Europy w piłce nożnej (EURO 2020). Dodatkowo TVP 4K obsługiwało wówczas technologię audio Dolby AC-4.

Informacja o rozgrywkach MŚ w piłce nożnej 2022 na TVP 4K | fot. Biuro reklamy TVP (zrzut ekranu z 10 lipca 2022 r. godz. 15:45)
Informacja o rozgrywkach MŚ w piłce nożnej 2022 na TVP 4K | fot. Biuro reklamy TVP (zrzut ekranu z 10 lipca 2022 r. godz. 15:45)

Do tej pory była to jedyna stacja w telewizji naziemnej, która nadawała obraz z czterokrotnie większą liczbą pikseli w porównaniu do innych kanałów, które w większości nadawane są w rozdzielczości Full HD oraz dziewięciokrotnie większą od jakości HD. 

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Biuro reklamy TVP