Powstanie sequel Cyberpunk 2077 i pięć kolejnych gier o Wiedźminie

CD Projekt Red potwierdziło, że nowa trylogia Wiedźmina jest opracowywana we własnym zakresie, a dwa kolejne tytuły pochodzą od zewnętrznych studiów.

Plany CD Projekt RED - wydanie nowych tytułów o Wiedźminie i sequel Cyberpunk 2077

Firma CD Projekt Red (RED 2.0) potwierdziła, że sequel gry Cyberpunk 2077 jest zdecydowanie na stole. Jednak może to trochę potrwać, ponieważ wygląda na to, że priorytetem dla studia jest nowa trylogia gier o Wiedźminie. Polskie studio zapowiedziała już, że planuje prowadzić jednoczesne zespoły na obu tytułów. Możemy więc zobaczyć przetasowanie w kolejności uruchamiania nadchodzących gier.

W 2021 roku CD Projekt Red (CDPR) zrestrukturyzował swoje studia, aby umożliwić sobie pracę nad wieloma tytułami jednocześnie. Nazwał ten plan „RED 2.0” i obiecał, że zespoły będą pracować w tandemie nad jego dwiema największymi franczyzami — znanym od dawna Wiedźminem i nowo wprowadzonym światem Cyberpunk 2077.

W tamtym czasie ogłoszenie to wydawało się nieprawdopodobne, biorąc pod uwagę, że CDPR wciąż chwiało się po niezbyt ciepłych recenzjach, które zdobyła premiera gry Cyberpunk 2077. Wielu uważało, że rozmowa o sequelu w marcu 2021 roku była nieco wczesna, ponieważ gracze wciąż czekali na naprawę debiutanckiego tytułu.

Czy ci się to podoba, czy nie, ostatnia aktualizacja strategii potwierdza, że ​​RED 2.0 żyje i ma się dobrze. CDPR ma już drugą grę Cyberpunk 2077 o nazwie kodowej Project Orion na wczesnym etapie rozwoju. Ponadto, zgodnie z obietnicą, studio ma kolejnego Wiedźmina — a w zasadzie aż 5 nowych gier o Wiedźminie.

W sumie CDPR ma sześć „projektów” na różnych etapach rozwoju bezpośredniego lub pośredniego, w sumie studio ma wyprodukować osiem gier.

Własne

  • Phantom Liberty — nadchodzące rozszerzenie CP2077
  • Projekt Orion — sequel Cyberpunk 2077
  • Projekt Polaris — nowa trylogia Wiedźmina
  • Projekt Hadar — nieznany nowy tytuł

Realizowane przez zewnętrzne studia

  • Projekt Sirius — gra ze świata Wiedźmina opracowana przez The Molasses Flood
  • Projekt Canis Majoris — gra RPG ze świata Wiedźmina autorstwa nienazwanego studia zewnętrznego
Plany wydania nowych tytułów z serii o Wiedźminie i Cyberpunk 2077 | CD Projekt RED
Plany wydania nowych tytułów z serii o Wiedźminie i Cyberpunk 2077 | CD Projekt RED

W przypadku tych tytułów brakowało szczegółów, a ramy czasowe były równie niejasne. Studio związało Project Polaris z wydaniem trzech gier w ciągu sześciu lat. Ma już 160 członków zespołu pracujących nad nim i prawdopodobnie doda więcej, gdy 350 deweloperów Phantom Liberty rozpocznie swoją ekspansję. Wydaje się, że Projekt Orion jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju i może nie mieć jeszcze całego zespołu. Strategia ma sens — wydaj dodatek CP2077, uruchomi nową grę ze świata Wiedźmina, a potem pomyśli o dodaniu kontynuacji CP2077 w ręce graczy.

Zewnętrzne studia rozwijające Sirius i Canis Majoris mogą prawdopodobnie udostępnić swoje tytuły, zanim CDPR nad czymkolwiek zacznie bezpośrednio pracować (poza Phantom Liberty), ale to nieoficjalne spekulacje. Nie sądzę, żeby RED 2.0 chciał powtórki z premiery CP2077, więc prawdopodobnie zajmie to trochę czasu, zanim gra zostanie wydana.

Choć premiera Cyberpunka 2077 w grudniu 2020 r. była trudna, nie można zaprzeczyć jej sukcesowi. W momencie premiery gra miała już 8 milionów zamówień przedpremierowych. Nie wiadomo, ilu klientów skorzystało z oferty refundacji CDPR za tandetną premierę, ale do końca 2020 r. sprzedaż cyfrowa przekroczyła 10 milionów (rekord) i 3 miliony płyt. Według stanu na wrzesień 2022 r. łączna liczba sprzedanych egzemplarzy na całym świecie wyniosła ponad 20 milionów.

Jeśli to nie wystarczy, aby usprawiedliwić kontynuację, ktoś zadzwoni do EA i powiadomi o tym zespół Star Wars Battlefront. Ta gra ma dożywotnią sprzedaż na poziomie 14 milionów, a jej trudna do grindowania kontynuacja przyniosła tylko 9 milionów.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: CD Projekt Red | TechSpot