MagSafe firmy Apple dostało uaktualnienie

Ładowarka magnetyczna MagSafe firmy Apple właśnie otrzymała nową aktualizację oprogramowania układowego – nie ma to jak aktualizacja podkładki ładującej…

Aktualizacja firmware'u (oprogramowania układowego) ładowarki MagSafe firmy Apple

Ładowarka MagSafe firmy Apple otrzymała dziś aktualizację oprogramowania układowego (firmware’u). Urządzenie służy do bezprzewodowego ładowania wybranych modeli iPhone’a i słuchawek AirPods. Nowe oprogramowanie układowe to wersja 10M1821 – nowsza od wcześniejszego oprogramowania układowego 10M229. W aplikacji Ustawienia zobaczysz inny numer wersji niż numer oprogramowania układowego, z aktualizacją wyświetlaną jako wersja 255.0.0.0 (poprzednie oprogramowanie układowe to 247.0.0.0).

Apple nigdy nie informuje nas, jaki jest cel aktualizacji oprogramowania. Chociaż zazwyczaj nie wprowadza żadnych znaczących nowych funkcji do akcesoriów firmy, zwykle wprowadza pewne ulepszenia wydajności i poprawki błędów.

Aktualizacja jest instalowana automatycznie (bez możliwości wymuszenia przez użytkownika), gdy ładowarka MagSafe jest używana i podłączona do zasilania, ale użytkownik nie zostanie powiadomiony o jakichkolwiek zmianach.

Istnieje sposób na sprawdzenie wersji oprogramowania układowego ładowarki MagSafe, ale nie wyświetli on wspomnianego wcześniej numeru oprogramowania układowego. Zamiast tego odczyta wersję oprogramowania układowego 255.0.0.0.

Jak sprawdzić wersję oprogramowania ładowarki MagSafe?

  • Podłącz iPhone’a do ładowarki MagSafe.
  • Otwórz aplikację Ustawienia.
  • Wybierz sekcję Ogólne.
  • Następnie wybierz O mnie.
  • Przewiń w dół, w sekcji Blokada operatora dołączone menu akcesoriów pojawi się jako Ładowarka Apple MagSafe, wybierz te opcję.
  • Wyświetl wersję oprogramowania układowego.

Jak zaktualizować oprogramowanie do najnowszej wersji?

Jeśli próbujesz „ręcznie” zaktualizować oprogramowanie do najnowszej wersji, bardziej chodzi o szczęście niż cokolwiek innego. Apple aktualizuje swoje oprogramowanie w tle, więc nie ma możliwości dotknięcia przycisku i zainicjowania aktualizacji. Jednak aktualizacja oczywiście nastąpi, gdy MagSafeCharger jest podłączony do iPhone’a, więc spróbuj potencjalnie zainicjować aktualizację.

Firma Apple pierwotnie wypuściła ładowarkę MagSafe, kiedy zadebiutowała wraz z iPhone’em 12 w 2020 roku.

Chociaż Apple nie poinformowało, jaki jest cel aktualizacji, może to być związane z wydaniem iPhone’a 14 i AirPods Pro 2. Firma może wprowadzić pewne ulepszenia ładowania dla tych konkretnych urządzeń, ale to tylko przypuszczenie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: MacRumors | Apple Insider