A jednak… Cyberpunk 2077 dopiero 10 grudnia 2020 r.

CD Projekt RED poinformował, że musi przenieść premierę gry Cyberpunk 2077 o 21 dni — tyle czekaliśmy, to poczekamy też do 10 grudnia.

Premiera gry Cyberpunk 2077 przesunięta na 10 grudnia 2020 r.

Fani gry Cyberpunk 2077 będą musieli się uzbroić w cierpliwość jeszcze o dodatkowe 21 dni. Zapowiedziana na 19 listopada 2020 roku premiera długo wyczekiwanej gry została przesunięta na 10 grudnia 2020 roku. W oficjalnym oświadczeniu studia, które zostało przed chwilą opublikowane na głównych profilach społecznościowych, czytamy o głównych powodach podjęcia takiej decyzji. Twórcy gry zdają sobie sprawę, że wzbudzi to wiele emocji, ale od razu przepraszają i proszą o wyrozumiałość.

CD Projekt RED musi zmierzyć się jeszcze z kilkoma ważnymi problemami jakimi są jednoczesne premiery gry na kilka konsol nowej generacji oraz komputery PC. Gra musi zostać przetestowana na 9 różnych wersjach konsol (Xbox One/X, wersjach kompatybilnych z Xbox Series S/X, PS4/Pro, wersji kompatybilnej z PS5 oraz PC i Stadia). Oczywiście wszystko odbywa się zdalnie. Twórcy liczą na wyrozumiałość i myślę, że te 20 dni są do przełknięcia – czekaliśmy tyle czasu, poczekamy jeszcze trochę.

Gra Cyberpunk 2077 jest traktowana niemal jak gra przeznaczona na nową generację konsol, więc nikt nie chce pozwolić sobie na jakiekolwiek wpadki! Choć wiadomo, że nie wszystko da się wyłapać – ktoś zawsze znajdzie jakieś problemy – szczególnie w tak popularnym tytule, wobec którego są wielkie oczekiwania!

Gra już jakiś czas temu osiągnęła status „gold”, ale należy pamiętać, że zakończenie procesu certyfikacji, które jest równoznaczne z osiągnięciem statusu „gold” oznacza, że gra jest gotowa, może zostać ukończona i zawiera całą planowaną zawartość. Nie oznacza natomiast, że zaprzestano prac na podnoszeniem jakości i eliminacji ewentualnych błędów.

W dniu premiery od razu pojawi się patch, który załata wszelkie wykryte niedoróbki. I twórcy przyznają się z całą odpowiedzialnością, że etap wyłapywania błędów, pewnie też ze względu na drugą falę pandemii, został niedoszacowany.

Bądźcie zatem wyrozumiali i cierpliwi! To tylko 21 dni!

Zapoznaj sie z całą treścią oświadczenia:

Oświadczenie CD Projekt RED o przesunięciu premiery gry Cyberpunk 2077 na 10 grudnia 2020 r.
Oświadczenie CD Projekt RED o przesunięciu premiery gry Cyberpunk 2077 na 10 grudnia 2020 r.

Wersja angielska komunikatu:

źródło: CD Projekt RED