W Apple Music jest już 100 mln piosenek

Firma Apple ogłosiła, że ​​w usłudze Apple Music jest obecnie ponad 100 milionów utworów i twierdzi, że każdego dnia artyści dodają 20.000 utworów.

W Apple Music jest już 100 mln piosenek

Usługa Apple Music wystartowała w 2015 roku, ale Apple twierdzi, że świętowanie 100 milionów utworów w usłudze dotyczy również tego, w jaki sposób firma wcześniej dostarczała muzykę za pośrednictwem iTunes i iPoda: „Dwadzieścia jeden lat od wynalezienia iTunes i debiutu oryginalnego iPoda, przeszliśmy od 1000 utworów w kieszeni do 100.000 razy więcej w Apple Music” — mówi Rachel Newman, szef redakcji Apple Music. „To fenomenalny wzrost pod każdym względem. Cała historia, teraźniejszość i przyszłość muzyki jest na wyciągnięcie ręki lub komendę głosową”.

Newman mówi, że Apple Music to „po prostu największa kolekcja muzyki, w dowolnym formacie, w historii”. Usługa Apple Music jest obecnie dostępna w 167 krajach i regionach i każdy artysta może w niej publikować swoje utwory.

„W latach 60. każdego roku wydawano tylko 5000 nowych albumów” – kontynuuje Newman. „Każdego dnia ponad 20.000 piosenkarzy i autorów piosenek dostarcza nowe utwory do Apple Music — utwory, dzięki którym nasz katalog jest jeszcze lepszy niż dzień wcześniej”.

„Sto milionów piosenek to dowód na bardziej demokratyczną przestrzeń”, mówi, „gdzie każdy, nawet nowy artysta tworzący muzykę ze swojej sypialni, może mieć kolejny wielki hit”.

Newman wskazuje, że 100 milionów piosenek to „więcej muzyki, niż można słuchać w ciągu życia lub kilku wcieleniach”. Dlatego „minęły czasy, gdy w Twojej bibliotece przetasowywałeś utwory… Teraz my pomożemy Ci odkryć nowe ulubione piosenki”.

Aby zaznaczyć kamień milowy 100 milionów utworów, firma Apple uruchomiła Apple Music Today. Każdego dnia sekcja będzie zawierała jedną piosenkę, ale zapewni kontekst i informacje, gdy Apple Music zagłębi się w swoją historię.

Apple Music Today (logo)

Według styczniowych badań wynika, że Apple Music była drugą najczęściej używaną usługą strumieniowania muzyki na świecie. Spotify był numerem jeden, ale własne dane Spotify mówią, że ma „ponad 80 milionów utworów”.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Newsroom | Apple Insider