„Wszystkie stworzenia duże i małe. Gdyby tylko miały głos” w nowym wydaniu

Już 28 września 2022 roku będzie dostępne nowe wydanie książki „Wszystkie stworzenia duże i małe. Gdyby tylko miały głos” Jamesa Herriota.

Nowe wydanie książki: „Wszystkie stworzenia duże i małe. Gdyby tylko miały głos”

Nowe wydanie „Wszystkie stworzenia duże i małe. Gdyby tylko miały głos” to książka pełna ciepłych, zabawnych i ujmujących opowieści o blaskach i cieniach pracy w zawodzie weterynarza. Na podstawie tych barwnych historii został nakręcony serial z Nicholasem Ralphem w roli Jamesa Herriota. Nowe wydanie książki jest dostępne w przedsprzedaży.

James Herriot właśnie ukończył studia weterynaryjne. Najwyższy czas rozpocząć praktykę… W tym celu młody weterynarz udaje się do niewielkiej wioski Darrowby w górzystym, niezwykle pięknym, malowniczym hrabstwie Yorkshire w północno-wschodniej Anglii.

Dopiero wchodzący w swoje życie zawodowe James nie ma pojęcia, czego oczekiwać po tym miejscu oraz po nowo poznanych ludziach – przede wszystkim lokalnych farmerach i swoim przełożonym. Jak wiedza zdobyta na studiach przełoży się na pracę? I w jaki sposób Herriot poradzi sobie w konfrontacji nauki z niereformowalną w swych przekonaniach wiejską społecznością?

Herriot w swoich autobiograficznych wspomnieniach świetnie nakreślił wyraziste portrety psychologiczne spotkanych osób oraz przybliżył codzienne życie na angielskiej prowincji, głęboko związane z cyklami natury. Autor w poruszający, chwytający za serce sposób przelał na papier ogromną miłość do zwierząt.

A już 9 listopada premiera 2. części wspomnień Jamesa Herriota — „Wszystkie stworzenia duże i małe. To się nie powinno przydarzyć weterynarzowi”

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Wydawnictwo Bukowy Las