„Hieroglify egipskie. Mowa bogów” dla fanów starożytnego Egiptu

Wydawnictwo Poznańskie wydało w tym roku drugie wydanie książki „Hieroglify egipskie. Mowa bogów” autorstwa Andrzeja Ćwieka.

Okładka książki „Hieroglify egipskie. Mowa bogów” wyd. II, Andrzej Ćwiek

Autorem tej ciekawej pozycji jest archeolog Andrzej Ćwiek. Ukończył Wydział Archeologii na Uniwersytecie Warszawskim, od lat pracuje na UAM w Poznaniu. Wielokrotnie uczestniczył w pracach wykopaliskowych nad Nilem. Autor publikacji dotyczących historii starożytnego Egiptu. PIerwsze wydanie książki „Hieroglify egipskie. Mowa bogów” ukazało się w 2016 roku, a w lutym tego roku Wydawnictwo Poznańskie wznowiło nakład wydając drugie wydanie książki.

Opis książki „Hieroglify egipskie. Mowa bogów”

Żyjemy w przeświadczeniu, że tradycja i kultura europejska wywodzą się ze starożytnej Grecji i Rzymu. Zapominamy jednak o starożytnych Egipcjanach lub po prostu jesteśmy nieświadomi egipskiego pochodzenia wielu wynalazków, idei i motywów. Dotyczy to nie tylko religii czy filozofii. To dzięki Egipcjanom ktoś może nosić imię Zuzanna lub Onufry. To dzięki nim znamy słowa takie jak: bazalt, heban czy chemia. To wreszcie dzięki nim dzielimy dobę na dwadzieścia cztery godziny.

Może CIę zainteresować również: Poznaj symbole starożytnego Egiptu z Fabricius

Z podziwem patrzymy na niezrozumiałe teksty na ścianach egipskich świątyń i grobowców. A gdybyśmy spróbowali je odczytać? Zajrzenie w niezwykły świat hieroglifów może przynieść ze sobą zdumiewające odkrycia i wielką satysfakcję, gdy uda nam się rozszyfrować to, co przez wieki było ukryte i tajemnicze. Kamienie zaczynają wtedy mówić, a mają naprawdę wiele do powiedzenia.

Informacje o książce:

  • tytuł: Hieroglify egipskie. Mowa bogów
  • autor: Andrzej Ćwiek
  • wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
  • liczba stron: 328
  • wymiary: 205 ✕ 145 ✕ 29 mm
  • ISBN: 9788367176217
  • kategoria: historia starożytna, popularnonaukowe

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Wydawnictwo Poznańskie