Jak włączyć procent baterii na pasku stanu pod iOS 16?

Apple dodało procent naładowania baterii z powrotem do paska stanu iPhone’a pod systemem iOS 16, ale nie na wszystkich modelach – oto, jak to włączyć?

Jak włączyć procent naładowania baterii w iPhonie z systemem iOS 16?
Jak włączyć procent naładowania baterii w iPhonie z systemem iOS 16?

Pod systemem iOS 16 firma Apple ponownie wprowadziła funkcję, która pozwala wyświetlać dokładny procent naładowania baterii na pasku stanu. Procent baterii jest obsługiwany na prawie wszystkich iPhone’ach z wycięciami FaceID i Dynamic Island, a następna duża aktualizacja iOS 16 jeszcze bardziej ulepszy tę funkcję.

Kiedy Apple wprowadziło wycięcie w 2017 roku, umożliwiło to wprowadzenie nowego projektu ekranu od krawędzi do krawędzi, który rezygnował z dużych obramowań. Podczas gdy iPhone’y wyglądały bardziej elegancko, wycięcie FaceID zabrało sporo miejsca w pasku stanu w górnej części ekranu, co doprowadziło do niepopularnego ruchu polegającego na usunięciu procentowego miernika stanu baterii, który pokazywał dokładny procent naładowania baterii na pasku stanu. Apple najwyraźniej wysłuchał skargi użytkowników i wprowadziło odpowiednie zmiany pod systemem iOS 16.

Pod systemem iOS 16 firma Apple dodała wskaźnik procentowy baterii do paska stanu, umieszczając go wewnątrz ikony baterii w prawym górnym rogu ekranu. Dzięki temu prostemu zabiegowi jest on zawsze widoczny na ekranie. Sprawdź, jak to włączyć?

Jak wyświetlić procent naładowania baterii iPhone’a pod systemem iOS 16?

Włączenie procentu baterii w iOS 16 jest niezwykle łatwe i szybkie. Opcja baterii jest domyślnie wyłączona, więc musisz ją włączyć samodzielnie.

  1. Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie
  2. Przewiń w dół i stuknij Bateria.
  3. Przełącz opcję procentu baterii na Wł. (przełącznik powinien świecić się na zielono. Możesz wyłączyć tę funkcję, przełączając opcję na Wył.

Zobaczysz teraz procent naładowania baterii iPhone’a wewnątrz symbolu baterii, który różni się od dotychczasowego, gdzie procent baterii znajdował się po lewej stronie symbolu.

Które iPhone’y mogą pokazywać procent baterii na pasku stanu?

Prawie wszystkie iPhone’y z wycięciami i FaceID obsługują opcję wyświetlania procentu baterii, z wyjątkiem iPhone’a XR, iPhone’a 11, iPhone’a 12 Mini i iPhone’a 13 Mini. Poniższe iPhone’y obsługują obecnie opcję wyświetlania procentu baterii wewnątrz ikony baterii:

  • iPhone X
  • iPhone XS i iPhone Max
  • iPhone 11 Pro i iPhone Pro Max
  • iPhone 12, iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max
  • iPhone 13, iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max
  • iPhone 14, iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max

Procent baterii iPhone’a w iOS 16 nie jest idealny, ale powinien być lepszy pod systemem iOS 16.1.
Obecnie symbol baterii z procentem baterii w środku wygląda tak, jakby był w pełni naładowany, aż bateria spadnie do 20% żywotności baterii, po czym zmieni kolor na czerwony.

Wskaźnik % naładowania baterii pod iOS 16 beta 5
Wskaźnik % naładowania baterii pod iOS 16 beta 5 | fot. Macrumors

Następna duża aktualizacja iOS 16.1, podobno dostosuje symbol baterii, aby odzwierciedlić pozostały czas pracy baterii – tak jak ma to miejsce, gdy wskaźnik procentowy baterii jest wyłączony.

iOS 16.1 najwyraźniej będzie również zawierał obsługę procentu baterii na pasku stanu dla pozostałych iPhone’ów z wycięciem, które obecnie go nie obsługują, w tym: iPhone XR, iPhone 11, iPhone 12 Mini i iPhone 13 Mini.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple