TVP Kultura znowu w HD od 29 września

Od 29 września 2022 roku TVP Kultura ponownie będzie można odbierać z multipleksu ósmego (MUX-8) naziemnej telewizji cyfrowej w rozdzielczości HD.

Logo TVP Kultura i TVP Nauka

Telewizja Polska poinformowała dzisiaj, że od jutra (czyli od czwartku 29 września 2022 roku) program telewizyjny TVP Kultura będzie dostępny w ramach multipleksu cyfrowej telewizji naziemnej MUX-8 w rozdzielczości High Definition (HD). Pozycja programu TVP Kultura na pilocie nie zmieni się i nadal będzie on dostępny dla widzów w całym kraju pod numerem 30.

Jednocześnie zostanie zakończona dodatkowa transmisja programu TVP ABC z multipleksu ósmego (MUX-8), uruchomiona przez Telewizję Polską specjalnie na okres wakacyjny. Program TVP ABC można cały czas oglądać w jakości HD w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej na pozycji 29.

A już w przyszłym tygodniu – 3 października 2022 roku – startuje nowy kanał telewizyjny TVP Nauka, który zapewni wszystkim widzom fascynujące treści popularnonaukowe w naziemnej telewizji cyfrowej, kablowej oraz technologii satelitarnej.

Dla widzów przygotowano też emocjonujący teleturniej naukowy. ,,Giganci Nauki’’ to teleturniej dla wszystkich miłośników jednej lub więcej dziedzin nauki. Każdy odcinek przedstawia jeden temat z określonej dziedziny nauki lub pozwala zapoznać się z sylwetkami najważniejszych polskich i światowych naukowców. Pierwszy odcinek „Gigantów Nauki” zostanie wyemitowany już w niedzielę 9 października 2022 roku o godz. 15:30.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: TVP