Dojazdalator obliczy, ile płacisz za dojazdy w mieście

Mieszkańcy Warszawy mogą skorzystać z nowego narzędzia o nazwie Dojazdalator, który pomoże nam sprawdzić ile kosztują nas dojazdy do pracy czy szkoły w Warszawie – ma to nas zachęcić do korzystanie z komunikacji miejskiej.

Dojazdalator (Warszawski Transport Publiczny)

Uruchomiony właśnie Dojazdolator to interaktywne narzędzie, które pomaga określić koszty dojazdów do pracy samochodem. Można sprawdzić, co się bardziej opłaca – podróże autem czy Warszawskim Transportem Publicznym. Na stronie internetowej dojazdolator.wtp.waw.pl zamieszczono narzędzie, dzięki któremu każdy kierowca dojeżdżający do pracy samochodem może wyliczyć, ile go to kosztuje.

Wystarczy uzupełnić wymagane pola – liczbę litrów benzyny spalaną na 100 km, liczbę kilometrów pokonywaną w drodze do i z pracy, koszty parkowania oraz aktualną cenę paliwa.

Sprawdźmy, ile kosztują podróże samochodem przy następujących założeniach: auto spala 9 litrów paliwa na 100 km, w drodze do pracy i z powrotem przejeżdżamy 25 km, za parkowanie płacimy 30 zł dziennie, a aktualna cena paliwa to 6,3 zł.

W efekcie każdego dnia płacimy 44 zł dziennie, co przy 20 dniach pracujących w miesiącu daje kwotę 880 zł. Jednocześnie bilet 30-dniowy z uprawnieniami warszawiaka kosztuje 98 zł. Pozwala on nie tylko na podróże wszystkimi środkami Warszawskiego Transportu Publicznego oraz – w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM – KM – WKD” – pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej, ale także na korzystanie z parkingów „Parkuj i Jedź”.

Przykładowe wyliczenie kosztów dojazdu w Warszawie za pomocą narzędzia Dojazdalator
Przykładowe wyliczenie kosztów dojazdu w Warszawie za pomocą narzędzia Dojazdalator

22 września w Warszawie darmowa komunikacja miejska!

W czwartek 22 września 2022 roku to Ostatni dzień Europejskiego Dnia Mobilności – Dzień Bez Samochodu. Tego dnia możecie bez żadnych konsekwencji podróżować Warszawskim Transportem Publicznym bez biletu. Kasowniki zostaną wyłączone, a bramki metra zostaną otwarte.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Warszawski Transport Publiczny