Opera Crypto Browser teraz z obsługą MetaMask

Opera Crypto Browser integruje MetaMask i inne portfele – prezentuje pierwszy selektor kryptoportfeli przed Merge!

Opera Crypto Browser - nowe funkcje
  • Pierwsza krypto-przeglądarka (Win, Mac, Android, iOS) dodaje kolejne funkcje aby być jeszcze lepiej dostosowaną do ekosystemu Web3 jeszcze przed Merge Ethereum. 
  • Opera dodaje bezproblemową obsługę głównych portfeli, w tym m.in. Metamask. 
  • Pierwszy w branży selektor krypto portfela  pozwala użytkownikom płynnie wybierać portfel, który ma wejść w interakcję ze zdecentralizowaną aplikacją dApp – bez konieczności używania wtyczek, zagłębiania się w ustawienia przeglądarki lub radzenia sobie z irytującymi wyskakującymi okienkami.
  • Przeglądarka nawiązała współpracę z DappRadar dla lepszego dostępu do zdecentralizowanych aplikacji (dApps).

Opera, stojąca za pierwszą na świecie wieloplatformową przeglądarką Web3, ogłasza dziś jedną z najważniejszych aktualizacji od czasu jej powstania, która znacznie ułatwi życie miłośnikom kryptowalut. Opera Crypto obsłuży od teraz MetaMask i inne kluczowe na rynku portfele kryptowalut. Przeglądarka dostarcza również innowacyjny “Wallet Selector”, pierwsze w branży narzędzie do zarządzania wieloma portfelami z poziomu przeglądarki. Ta funkcja pozwala użytkownikom zdecydować, który konkretnie portfel ma wejść  w  interakcję z daną zdecentralizowaną aplikacją (dApp).

Można też będzie wybierać między portfelami bezpośrednio w pasku adresu przeglądarki, bez konieczności wchodzenia w ustawienia i bez zamieszania ze zwalczającymi się nawzajem konkurencyjnymi rozszerzeniami. Poza natywnym portfelem oferowanym przez Opera Crypto Browser, portfele obsługiwane w Wallet Selector obejmują także Metamask i setki innych, o ile są dostępne jako rozszerzenia Opery lub Chrome (wtyczki Chrome działają też w Operze).

Wtyczki z portfelem kryptowalut to podstawowe narzędzia służące do odkrywania opartego na blockchainie internetu Web3. z poziomu przeglądarki Pozwalają na interakcję z różnymi zdecentralizowanymi aplikacjami (dApps) i całą paletą usług. Jednak wiele z nich obsługuje tylko określone sieci, a niektóre oferują tylko ograniczone funkcje takie jak wymiana w aplikacji i staking. Krypto-entuzjaści potrzebują zwykle kilku portfeli dostępnych w przeglądarce, co tworzy niepotrzebną barierę oraz komplikuje korzystanie z blockchainów. Opera zmienia to, wszystko dzięki najnowszej aktualizacji i innowacyjnej funkcji selektora krypto portfeli dostępnej bezpośrednio z  paska adresowego przeglądarki. 

Nowy Crypto Wallet Selector automatyzuje cały proces przełączania między portfelami podczas wymiany tokenów lub transakcji z wykorzystaniem zecentralizowanych aplikacji dApps, stając się gamechangerem w całym ekosystemie Web3. 

Stworzyliśmy selektor w oparciu o opinie, które otrzymaliśmy od naszych użytkowników. Oszczędzamy im wiele kłopotów, nie muszą już wchodzić w ustawienia czy błądzić pomiędzy zwalczającymi się nawzajem konkurencyjnymi rozszerzeniami –  mówi Tomasz Stawarz, Engineering Director w Opera.

Selektor zapamiętuje preferencje użytkowników i to z którego portfela korzystają na danej stronie internetowej, , umożliwiając im bezproblemowe połączenie z zdecentralizowanymi aplikacjami (dApss). Najnowsza aktualizacja przybliża użytkowników Web3 o krok do funkcjonalności, które są znane już z Web2 – wszystko to dzieje się przed zbliżającą się na dniach aktualizacją Ethereum Merge.

Nadchodzący Merge to najważniejsza aktualizacja technologiczna w historii kryptowalut, która przeniesie Ethereum z proof-of-work na proof-of-stake, czyniąc je tym samym bardziej skalowalnym, mierzalnym, bezpiecznym, zrównoważonym i gotowym do użycia przez miliony użytkowników. Opera jest jedyną przeglądarką naprawdę gotową na tę zmianę i jedyną, która oferuje użytkownikom wszystkie narzędzia, których potrzebują, aby wejść w świat Web3 w całkowicie łatwy i bezpieczny sposób. – dodaje Susie Batt, Crypto Ecosystem Lead w Opera.

Opera Crypto Browser zapewnia również ulepszenia w dziedzinie bezpieczeństwa, które chronią użytkowników. Funkcja wykrywania phishingu blokuje użytkowników przed wejściem na czarną listę stron phishingowych. Bezpieczny schowek przeglądarki gwarantuje ochronę przed hackami, upewniając się, że skopiowany przez nich adres portfela lub numer konta jest tym samym, który wklejają.

Aby doświadczenie Web3 było bardziej dostępne i przyjemne, Crypto Browser oferuje teraz łatwo-czytelne adresy portfeli YAT, takie jak 🚀🕸️👀 lub ​​☠️🐙☠️, FIO np. Iamtesting.eth, ENS, umożliwiając użytkownikom dokonywanie transakcji za pomocą prostych do zapamiętania adresów i portfeli składających się ze słów lub spersonalizowanych emotikonów, a także domen Handshake. Opera nawiązała również współpracę z DappRadar, zapewniając swoim użytkownikom dostęp do ponad 11 tys. zdecentralizowanych aplikacji (dApps). Platforma daje im również wgląd w cenne informacje liczbowe. Wszystkie dApps są łatwo dostępne – jak każda strona internetowa Web2 – z paska adresu przeglądarki. Użytkownicy identyfikują się za pomocą jednego ze swoich portfeli, wybieranego przez selektor krypto portfela.

Aktualizacja obejmuje również Crypto Corner, w tym personalizację treści, a także sekcję dobru tweetów. Dodatkowo, zintegrowano popularną aplikację Binance Smart Chain (BSC)  PancakeSwap, udostępniając ją w natywnym portfelu kryptowalutowym przeglądarki. Dzięki temu możliwy staje się handel tokenami bezpośrednio z poziomu portfela bez konieczności łączenia się najpierw z zewnętrznym dApp.

Opera Crypto Browser w wersji mobilnej aktualizuje również mobilną wersję swojej przeglądarki Crypto o nową nawigację i tryb prywatny.

Opera Crypto Browser na urządzeniach mobilnych
Opera Crypto Browser na urządzeniach mobilnych

Aktualizacja Crypto Browsera ma miejsce w okresie spowolnienia na globalnym rynku kryptowalut, jednak zainteresowanie tematem blockchainu nadal rośnie. Niedawna niezależna analiza przeprowadzona przez firmę Messari wykazała, że ​​prawie dwa razy więcej (35 miliardów USD) kapitału inwestycyjnego napłynęło do projektów kryptowalukotwych w 2022 roku niż w 2021 roku (19 miliardów USD).

Opracowanie pierwszej na świecie przeglądarki Crypto Browser jest realizacją naszych celów: chcemy dostarczyć narzędzie umożliwiające otwarty dostęp do Web3. Nie tylko zapewniając wejście do Web3, ale także upraszczając wiele procesów które wcześniej stanowiły problem dla przeciętnego użytkownika sieci. Przeglądarka Opera Crypto jest obecnie najlepszym, najbardziej wszechstronnym portalem do Web3 zarówno dla nowych, jak i doświadczonych użytkowników. dodaje Susie Batt, Crypto Ecosystem Lead w Operze.

Opera Crypto Browser to kompleksowa przeglądarka internetowa Opery będąca oknem na świat kryptowalut, blockchain i Web3. Zapewnia dostęp do wielu sieci blockchain, w tym Ethereum, Bitcoin, BNB, Polygon i innych, a także do dziesiątek tysięcy dApps oraz protokołów zbudowanych na nich. Opera oferuje również wbudowany portfel, a także szereg funkcji zwiększających prywatność, w tym bezpieczny schowek, wbudowaną sieć VPN i funkcję blokowania reklam. Daje również użytkownikom bezpośredni dostęp do kluczowych platform i komunikatorów, w tym Twittera, Telegrama i Discorda, bezpośrednio na pasku bocznym, co oznacza, że ​​nie muszą sięgać po osobne aplikacje. Rozwój przeglądarki wyznacza cel całej firmy. Opera pragnie zaoferować internautom uproszczone, kompleksowe narzędzie do interakcji z łańcuchami bloków i protokołami, które tworzą przestrzeń Web3.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Opera