Google pokazuje, że nawet drag queen używa 2FA

W nowym spocie Google’a Trixie Mattel przekonuje, że ​​uwierzytelnianie dwuskładnikowe wygląda na przystępne i przede wszystkim jest dla każdego.

Trixie Mattel wraz Google promuje 2FA (dwuskładnikowe uwierzytelnienie)

W dzisiejszych czasach korzystanie z uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA – z ang. Two-Factor Authentication) w celu ochrony kont jest czymś pomiędzy bardzo ważnym a absolutną koniecznością. W końcu naruszenia bezpieczeństwa danych zdarzają się na głównych platformach z milionami użytkowników i chociaż wpisywanie samego hasła może być szybkie, zdecydowanie nie jest tak bezpieczne, jak posiadanie dodatkowego zabezpieczenia. Niezawodna druga metoda uwierzytelniania zapewnia bardzo potrzebne bezpieczeństwo — a jeśli nadal nie jesteś do końca przekonany, Google chce, abyś wiedział, że możesz całkowicie użyć 2FA i nadal być królową.

Zobacz także: Uwierzytelnienie 2FA dla poczty w nazwa.pl

Google poprosił o pomoc Trixie Mattel, czyli Briana Michaela Firkusa, który jest amerykańską drag queen – osobowością telewizyjną oraz piosenkarzem i autorem tekstów. Znana jest z przerysowanego, high-campowego stylu i połączenia komedii z akustycznym popem.

Popularna drag queen promuje korzystanie z uwierzytelniania dwuskładnikowego w ramach inicjatywy Safer with Google. Spot podkreśla jedną z najprostszych metod 2FA — wysłanie powiadomienia na telefon w celu zatwierdzenia lub odrzucenia prośby o logowanie — aby pokazać, że nie musi to być zbyt skomplikowany proces. Z wideo wynika, że włączenie 2FA jest szybsze niż zrobienie sobie selfie – i to jest prawdą!

To nie pierwszy raz, kiedy Trixie współpracuje z Google w zakresie treści związanych z bezpieczeństwem. Na początku tego roku, wzięła również udział w krótkim filmie na YouTubie prezentującym funkcję sprawdzania zabezpieczeń Google’a, która skanuje Twoje konto pod kątem problemów z bezpieczeństwem i prowadzi Cię przez proces ich rozwiązywania. Inne gwiazdy, które Google zgłosiło do rozpowszechniania informacji o 2FA, to aktor Josh Peck, znany z Drake’a i Josha, a także Bretmana Rocka i Safiyę Nygaard.

Wydaje się, że celem jest uczynienie koncepcji 2FA jako przyjaznej i przystępnej metody dla użytkowników, ponieważ Google mocno naciska na zwiększenie bezpieczeństwa dla wszystkich. Firma zaczęła wymuszać włączanie 2FA dla wielu użytkowników w zeszłym roku, ale wyraźnie nadal istnieją pewne przeszkody.

Jeśli nie korzystasz jeszcze z 2FA – to najwyższy czas włączyć te metode na swoim koncie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google | Android Police