Urocza para z „Kupiliśmy sobie zamek” zapowiada nowy projekt!

Dick i Angel Strawbridge’owie z programu „Kupiliśmy sobie zamek” zapowiedziała na Twitterze nowe, nadchodzące wyzwania!

Dick i Angel z „Kupiliśmy sobie zamek” serialu dokumentalnego Canal+ DOMO

Znany polskim widzom program Escape to the Chateau (pol. Kupiliśmy sobie zamek) emitowany na Canal+ DOMO. Serial dokumentalny opowiada o parze Brytyjczyków, którzy kupili opuszczony, francuski zamek i już przez 8 sezonów przywracają mu dawny blask. Obecnie można oglądać nowy, 8. sezon, który nagrywany był w czasie pandemii w 2021 roku. Sezony 7. i 8 .dostępne są do obejrzenia także online na platformie VOD player.pl oraz CANLA+ online.

Dick Strawbridge i jego partnerka Angel Adoree kupili zaniedbany, XIX-wieczny zamek w północno-zachodniej Francji, który należał do rodziny Baglioni. Zakochali się w liczącej 45 pokoi budowli, otoczonej fosą i bujną zielenią. Chcą stworzyć tu wymarzony dom i prowadzić biznes – między innymi organizowali przyjęć weselnych i okolicznościowych. Niezamieszkały od kilku dekad zamek okazuje się nie lada wyzwaniem. Nie ma w nim ogrzewania, prądu i bieżącej wody. A to dopiero początek wydatków. Przez osiem sezonów śledzimy jak niszczejące Château de la Motte-Husson w Martigné-sur-Mayenne we Francji zmienia się w przepiękną bajkową posiadłość.

Program dokumentuje najważniejsze wydarzenia rodzinne i kamienie milowe, które mają wpływ na postępy w renowacji całej posiadłości.

Pierwszy sezon jest kontynuacją dążeń Dicka i Angel do przywrócenia opuszczonego zamku z jego niezdatnego do zamieszkania stanu poprzez zainstalowanie bieżącej wody, ogrzewania i elektryczności w całym 45-pokojowym domu, w którym nie mieszkano przez ostatnie czterdzieści lat. Pracują pod presją czasu – i przed własnym ślubem, który w efekcie odbył się na terenie posesji. Kolejne sezony śledzą historię rozwoju biznesu i przeprowadzanych kolejnych remontów, konserwacji zamku, oraz przynależących do niego terenów: ogrodu, budynków gospodarczych i rekreacyjnych.

W 8. sezonie wciąż w starym zamku zawsze jest coś do zrobienia. Po kilku latach remontu Angel i Dick nadal mają długą listę zadań i coraz to nowe pomysły. Chcą zaadaptować 150-letnią powozownię na luksusowy apartament. Urządzają kolejne zamkowe wnętrza, by zwiększyć liczbę pokoi gościnnych. A jeszcze czeka ich remont dachu, co będzie kosztownym i niełatwym przedsięwzięciem.

Channel 4, który odpowiada za produkcję Escape to the Chateau, wraz z Dickiem i Angel zapowiedzieli na Twitterze „ekscytujące” nowe projekty. Szczegóły poznamy już niebawem: „Kilka tygodni temu kilku z nas z Chateau HQ wybrało się w podróż do Francji, aby odwiedzić Dicka, Angela, Arthura i Dorothy. Obejrzeliśmy wszystko co udało im się zrobić w ciągu ostatnich kilku lat i rozpoczęliśmy kilka bardzo ekscytujących projektów, które wkrótce się pojawią.”

Oglądając ten program aż chciałoby się być w tym miejscu – tym bardziej, że Dick i Angel to tak pozytywni ludzie, że chciałoby się ich oglądać przez cały czas! Jeśli jeszcze nie widzieliście programu „Kupiliśmy sobie zamek” to gorąco polecam! Dwa ostatnie sezony programu można oglądać w internecie na CANAL+ online i Playerze. Kanał Canal+ DOMO często powtarza poprzednie sezony, wiec warto śledzić ramówkę!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: @thechateautv | Player