Televio rozpoczyna sprzedaż własnego dekodera

Wysoka wydajność i bezpłatny dwumiesięczny abonament – telewizja internetowa Televio rozpoczyna sprzedaż własnego dekodera.

Televio z własnym dekoderem Media Box Q

Telewizja online Televio rozpoczęła sprzedaż własnego dekodera pod nazwą Media Box Q, do którego dołączony jest bezpłatny dwumiesięczny abonament telewizyjny. To zaskakująco wydajne urządzenie marki Homatics poradzi sobie nie tylko z telewizją, ale również z grami, w tym ze słynnym Asphalt Urban, a także z obsługą rozdzielczości 4K i dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Media Box Q to jeden z najpotężniejszych dekoderów na rynku, pozwalający przekształcić nawet najzwyklejszy telewizor w urządzenie typu Smart TV. Dzięki szerokiej obsłudze formatów wideo i kodeków umożliwia oglądanie filmów w jakości, których starsze odbiorniki nie były w stanie odtwarzać wcześniej. Obsługuje nawet rozdzielczość 4K, którą pięknie uzupełnia dźwięk przestrzenny Dolby Atmos.

Dołączony do zestawu pilot jest wyjątkowo łatwy w użyciu więc każdy z pewnością poradzi sobie z jego obsługą. Komunikuje się on z dekoderem za pośrednictwem łącza Bluetooth, więc nie ma potrzeby precyzyjnego celowania w urządzenie. Posiada także funkcję Smart RCU, dzięki czemu można go używać nie tylko do sterowania samym odbiornikiem, ale też do sterowania podstawowymi funkcjami telewizora.

Na pilocie, oprócz przycisków szybkiego dostępu do aplikacji takich jak sklep Google Play, YouTube, Netflix czy Prime Video, znajdziemy także przycisk asystenta głosowego Google, który działa naprawdę niezawodnie. Pilota można również podłączyć do systemu Smart Home.

Mnóstwo portów USB i zintegrowany Chromecast

Media Box Q jest wyposażony w czterordzeniowy procesor ARM Cortex-A55 z obsługą do 8 GB pamięci flash i 2 GB pamięci RAM. Parametry te pozwalają na korzystanie z większości popularnych aplikacji. Obecność różnych portów wejściowych, łącze Bluetooth oraz zintegrowana funkcja Google Chromecast zamieniają dekoder w prawdziwe wielofunkcyjne urządzenie.

Oprócz wyjścia HDMI dekoder jest wyposażony w gniazdo do karty pamięci microSD i 2 porty USB pozwalające podłączyć na przykład pendrive, klawiaturę lub dysk SSD o pojemności 1 TB. Ponadto posiada port optyczny do transmisji dźwięku 7.1, Ethernet do podłączenia internetu za pomocą kabla i port do zasilania urządzenia.

Całość dopełnia łączność bezprzewodowa Wi-Fi i Bluetooth, dzięki której możemy sparować np. kontroler do gier i grać w gry pobrane ze Sklepu Google Play bezpośrednio na telewizorze.

Cena i zawartość

Dekoder jest dostępny do kupienia w nowym sklepie internetowym Televio. Można go zamówić już za 369 zł plus 16 zł za dostawę. Porównując średnią wartość produktu na Ceneo, jest to bardziej niż atrakcyjna cena. W połączeniu z prezentem w postaci dwumiesięcznego abonamentu na telewizję internetową otrzymujemy bardzo ciekawą ofertę IPTV.

W pudełku poza samych urządzeniem znajdziemy wszystkie niezbędne elementy jak kabel HDMI, zasilacz, pilot zdalnego sterowania, baterie oraz instrukcję obsługi. Wystarczy tylko podłączyć urządzenie i oglądać.

Dekoder Media Box Q od Homatics
Dekoder Media Box Q od Homatics

Więcej o Televio 

Televio to telewizja internetowa (lub IPTV), która oferuje ponad 100 kanałów telewizyjnych i zaawansowane funkcje. Możesz wstrzymywać, przewijać i oglądać wybrane audycje do 7 dni wstecz, a także przełączać pomiędzy językami ścieżki dźwiękowej, napisami i różną jakością transmisji od SD po 4K.

Aplikacja Televio jest dostępna na wielu urządzeniach. Można ją pobrać dla wybranych modeli smart TV Samsung i LG. Także dla telewizorów i dekoderów z systemem Android TV od dowolnego producenta (np. Sony, Philips, Sharp, Thomson). Oczywiście nie zapomiano o wsparciu dla Apple TV i Chromecast. Oprócz telewizorów telewizję można oglądać na komputerach i laptopach, a także na tabletach lub telefonach z systemem iOS i Android. Niewątpliwym udogodnieniem jest dostęp do aplikacji w zegarkach Apple Watch, dzięki czemu telewizja lub radio są dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Aplikację Televio pobierzesz bezpłatnie na urządzenia z systemami iOS i Android:

Televio działa w sieci od dowolnego dostawcy nie tylko w Polsce, ale w całej Unii Europejskiej. Usługę możesz wypróbować już od 1 zł za pierwszy miesiąc.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Televio