W Minifigure Factory można stworzyć i kupić własnego ludzika

Obecnie w Minifigure Factory obowiązuje limit jednej minifigurki LEGO na gospodarstwo domowe w USA, za jedyne 12 dolarów.

Ludzik LEGO z koszulką mobiRANK.pl (stworzony w Minifugure Factory)
Ludzik LEGO z koszulką mobiRANK.pl (stworzony w Minifugure Factory)

Teraz każdy może stworzyć własna minifigurkę LEGO i zamówić ją do domu – na razie wysyłka nie jest dostępna w Polsce. Internetowy kreator Minifigure Factory (Fabryka minifigurek) od LEGO jest w fazie testów i pozwala dostosować własną minifigurkę i zamówić na adres w USA. W narzędziu można dostosować wygląd głowy, nakrycia głowy, torsy, nogi i akcesoria do swojej niestandardowej minifigurki. W przypadku tułowia można naprawdę zagłębić się w personalizację, stosując kalkomanie i niestandardowy tekst. Lego będzie jednak moderować projekty, aby uniemożliwić użytkownikom tworzenie nieodpowiednich minifigurek.

Jest też kilka zabawnych akcesoriów, z których można wybierać, takich jak żółta kaczuszka, kontroler do konsoli, laptop, stary telefon komórkowy, precel czy pizza. Ukończone figurki kosztują 11,99 USD, ale możesz kupić tylko jedną na gospodarstwo domowe.

Jeśli korzystałeś z internetowego narzędzia Lego do budowania minifigurek (Build A Minifigure), które jest dostępne w wybranych krajach, to fabryka minifigurek (Minifigure Factory) wygląda całkiem podobnie. Build A Minifigure nie oferuje jednak takiego samego poziomu dostosowywania tułowia, jaki można uzyskać dzięki fabryce minifigurek.

Nie wszyscy jeszcze mogą korzystać z kreatora, ponieważ według LEGO strona ma obecnie „ograniczoną dostępność”. LEGO oznacza kreator jako wersję BETA a „niektóre części i funkcje mogą być niedostępne” i że „możesz również zauważyć, że strona jest od czasu do czasu niedostępna”. Jeśli na stronie pojawia się komunikat można spróbować odwiedzić stronę później lub w trybie prywatnym przeglądarki.

Wybór akcesoriów w LEGO Minifigure Factory
Wybór akcesoriów w LEGO Minifigure Factory

Zapewne mieszaliście różne elementy minifigurek z różnych zestawów, ale nigdy nie można było stworzyć takiego ludzika jakiego dokładnie chcemy – aż do teraz! Czekam, aż będzie można zamówić własne dzieła do domu w Polsce!

Dostosowanie tułowia ludzika LEGO w Minifigure Factory
Dostosowanie tułowia ludzika LEGO w Minifigure Factory

Oto kilka przykładów stworzonych w nowym narzędziu LEGO:

Przykłady minifigurek stworzonych w fabryce minifigurek od LEGO
Przykłady minifigurek stworzonych w fabryce minifigurek od LEGO

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: LEGO | The Verge