Netflix na iOS-a z zewnętrznym przyciskiem do kupienia subskrypcji

Nowy przycisk subskrypcji przekieruje teraz użytkowników z aplikacji Netflix na iOS-a na stronę internetową, aby wykupić dostęp do serwisu.

Zakup subskrypcji w aplikacji Netflix pod systemem iOS/iPadOS
Zakup subskrypcji w aplikacji Netflix pod systemem iOS/iPadOS

W marcu Apple poinformowało programistów, że umożliwi aplikacjom „czytnikowym” dodawanie linków do zewnętrznej strony internetowej, aby użytkownicy mogli tworzyć konta i zarządzać nimi poza App Store’em. Aplikacje „czytnikowe” są zdefiniowane jako oprogramowanie wyświetlające zawartość zewnętrzną pod systemem iOS, w tym zakupione wcześniej filmy, muzykę, czasopisma, gazety i książki.

Teraz Netflix zaimplementował interfejs API „czytnikowy” we własnej aplikacji. Serwis 9to5mac zauważył nowy przycisk subskrypcji, który kieruje teraz użytkowników do serwisu Netflix.

Po kliknięciu w przycisk pojawia się ostrzeżenie, że ​​za transakcję nie odpowiada już Apple i że użytkownicy nie będą mogli zarządzać swoimi subskrypcjami ani żądać zwrotu pieniędzy za pośrednictwem Apple’a.

Zmiana pozwala Netflixowi uniknąć płacenia prowizji w wysokości 30% za każdą subskrypcję dokonaną za pośrednictwem aplikacji hostowanej w App Storze. Netflix usunął możliwość subskrybowania przez aplikację już w 2018 roku, pomimo prób Apple’a, aby przekonać Netflixa do dalszego korzystania z płatności w aplikacji.

Ogólnie rzecz biorąc, Apple zakazuje zewnętrznych linków — w szczególności do alternatywnych platform płatniczych — w ramach swoich zasad sklepu App Store. W wyniku dochodzenia przeprowadzonego przez japońską Komisję Sprawiedliwego Handlu firma Apple została zmuszona do wprowadzenia zmian w swoich zasadach dotyczących linków w aplikacji, aby zachować zgodność z nowymi przepisami obowiązującymi w Japonii.

Chociaż zmiana dotyczyła Japonii, Apple zapowiedziało, że zaktualizowane wytyczne będą obowiązywać na całym świecie od września tego roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO5Mac | Apple Insider