WhatsApp może wprowadzić ukrywanie statusów

Nowa funkcja ukrywania statusu online uzupełniłaby ostatnie poprawki dotyczące funkcji „Ostatnio widziany” w aplikacji.

Zrzut ekranu z aplikacji WhatsApp na smartfonie

Według serwisu WABetaInfo WhatsApp opracowuje funkcję, która pozwoliłaby użytkownikom ukryć swój status online. W sobotę udostępniono zrzut ekranu nowych ustawień prywatności, które pozwalają użytkownikom zdecydować, kto może ich zobaczyć, gdy korzystają z aplikacji. Ta funkcja uzupełniłaby ostatnie poprawki wprowadzone przez WhatsApp do funkcji „Ostatnio widziany” w aplikacji.

Po wdrożeniu wersji beta w kwietniu firma wydała aktualizację, która dodała ustawienie „Moje kontakty z wyjątkiem”, co pozwala na bardziej szczegółową kontrolę nad tym, kto może zobaczyć, kiedy ostatnio ueuchamiałeś aplikację. Problem ze statusem Ostatnio widziany w WhatsAppie polegał na tym, że umożliwiał kontaktom sprawdzenie, czy widziałeś ich wiadomość, nawet jeśli wyłączyłeś potwierdzenia odczytu.

Zgodnie z udostępnionym zrzutem ekranu od WABetaInfo, nowa funkcja ograniczania widoczności statusu online pozwoli ukryć go tym samym osobom, którym nie chcesz pokazywać swojego statusu Ostatnio widziany.

Zaskakujące jest to, że WhatsApp zaczął tak późno pracować nad tak podstawową funkcją prywatności, ale teraz, gdy wreszcie jest w ona w przygotowaniu, z pewnością wielu użytkowników to doceni i będzie z niej korzystać.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WABetaInfo | Engadget