Społeczności i inne nowości WhatsAppa

Meta zapowiada Społeczności (Communities) i usprawnia działanie grup w aplikacji WhatsApp.

Nowości w komunikatorze WhatsApp (kwiecień 2022 r.)

Wiele środowisk, takich jak szkoły, grupy zainteresowań czy organizacje non-profit, wykorzystuje WhatsAppa do utrzymywania codziennego kontaktu. Meta odpowiadając na ich potrzeby, uruchamia Społeczności (Communities) – funkcję, która usprawni komunikację między powiązanymi ze sobą grupami. Narzędzie pozwala na dodawanie grup do jednej społeczności, której strukturę można dostosować według własnych preferencji. W ten sposób użytkownicy będą mogli otrzymywać wiadomości wysyłane do całej społeczności oraz łatwo zarządzać mniejszymi grupami wchodzącymi w skład konkretnej sieci.

Wraz z uruchomieniem funkcji pojawią się również nowe narzędzia dla administratorów, w tym możliwość decydowania o tym, które grupy mogą dołączyć do społeczności, oraz wysyłania wiadomości do członków wszystkich grup. 

Meta wprowadza także szereg nowych funkcji i usprawnień w zakresie działania grup w aplikacji WhatsApp. Umożliwią one szybszą i sprawniejszą komunikację oraz zmniejszą przeciążenie na czatach zrzeszających wiele osób.

Powyższe funkcje będzie można wypróbować już w najbliższych tygodniach:

  • Reakcje – użytkownicy będą mogli reagować na wiadomości za pomocą emotikonów; 
  • Usuwanie wiadomości przez administratora – administratorzy grup będą mieli możliwość usuwania nieodpowiednich wiadomości we wszystkich czatach, którymi zarządzają;
  • Zwiększenie wielkości udostępnianych plików – dopuszczalny rozmiar takich plików zwiększy się do 2 GB, aby ułatwić użytkownikom wspólną pracę;
  • Zwiększenie limitu uczestników konferencji audio – maksymalna liczba osób mogących brać udział w grupowych połączeniach głosowych wzrośnie do 32.

Wiadomości wysyłane przez Społeczności (Communities), tak samo jak w przypadku wszystkich czatów i grup w aplikacji WhatsApp, są chronione za pomocą szyfrowania end-to-end. Technologia ta zapewnia korzystającym z platformy bezpieczeństwo i prywatność.

Społeczności (Communities) WhatsApp
Społeczności (Communities) WhatsApp

Podczas gdy inne aplikacje tworzą czaty dla setek tysięcy osób, Meta skupia się na wspieraniu grup, które są częścią codziennego życia. Społeczności na WhatsAppie znajdują się dopiero w fazie rozwoju, a praca nad nowymi funkcjami ulepszającymi to narzędzie będzie ważnym celem firmy w nadchodzącym roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Meta