Meta zapowiada Społeczności (Communities) i usprawnia działanie grup w aplikacji WhatsApp.
Wiele środowisk, takich jak szkoły, grupy zainteresowań czy organizacje non-profit, wykorzystuje WhatsAppa do utrzymywania codziennego kontaktu. Meta odpowiadając na ich potrzeby, uruchamia Społeczności (Communities) – funkcję, która usprawni komunikację między powiązanymi ze sobą grupami. Narzędzie pozwala na dodawanie grup do jednej społeczności, której strukturę można dostosować według własnych preferencji. W ten sposób użytkownicy będą mogli otrzymywać wiadomości wysyłane do całej społeczności oraz łatwo zarządzać mniejszymi grupami wchodzącymi w skład konkretnej sieci.
Wraz z uruchomieniem funkcji pojawią się również nowe narzędzia dla administratorów, w tym możliwość decydowania o tym, które grupy mogą dołączyć do społeczności, oraz wysyłania wiadomości do członków wszystkich grup.
Meta wprowadza także szereg nowych funkcji i usprawnień w zakresie działania grup w aplikacji WhatsApp. Umożliwią one szybszą i sprawniejszą komunikację oraz zmniejszą przeciążenie na czatach zrzeszających wiele osób.
Powyższe funkcje będzie można wypróbować już w najbliższych tygodniach:
- Reakcje – użytkownicy będą mogli reagować na wiadomości za pomocą emotikonów;
- Usuwanie wiadomości przez administratora – administratorzy grup będą mieli możliwość usuwania nieodpowiednich wiadomości we wszystkich czatach, którymi zarządzają;
- Zwiększenie wielkości udostępnianych plików – dopuszczalny rozmiar takich plików zwiększy się do 2 GB, aby ułatwić użytkownikom wspólną pracę;
- Zwiększenie limitu uczestników konferencji audio – maksymalna liczba osób mogących brać udział w grupowych połączeniach głosowych wzrośnie do 32.
Wiadomości wysyłane przez Społeczności (Communities), tak samo jak w przypadku wszystkich czatów i grup w aplikacji WhatsApp, są chronione za pomocą szyfrowania end-to-end. Technologia ta zapewnia korzystającym z platformy bezpieczeństwo i prywatność.
Podczas gdy inne aplikacje tworzą czaty dla setek tysięcy osób, Meta skupia się na wspieraniu grup, które są częścią codziennego życia. Społeczności na WhatsAppie znajdują się dopiero w fazie rozwoju, a praca nad nowymi funkcjami ulepszającymi to narzędzie będzie ważnym celem firmy w nadchodzącym roku.
➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!
źródło: Meta