Powstanie film i serial animowany „Tytus, Romek i A’Tomek”

Twórcy serialu „Kajko i Kokosz” Netflixa ruszają z pracami nad adaptacją kultowego komiksu „Tytus, Romek i A’Tomek” Papcia Chmiela.

Film i serial animowany „Tytus, Romek i A’Tomek” od EGoFILM (2022)

Polskie studio animacji EGoFILM pozyskało prawa autorskie do ekranizacji kultowego komiksu „Tytus, Romek i A’Tomek”. Komiks autorstwa Henryka Jerzego Chmielewskiego (znanego jako Papcio Chmiel, ur. 7 czerwca 1923, zm. 22 stycznia 2021 r.) doczeka się pełnometrażowej wersji filmowej, która opowie o słynnych przygodach dwójki harcerzy – Romka i A’Tomka – oraz szympansa, Tytusa. Za scenariusz odpowiadać będą Maciek Kur i Rafał Skarżycki, za reżyserię Tomasz Leśniak, producentką będzie Ewelina Gordziejuk, a art directorem Dr Śledziu – doskonale znani z innych produkcji dziecięcych.

W pierwszej kolejności powstanie pełnometrażowy film, a następnie seria animowana. Planowany czas rozpoczęcia prac nad filmem to początek 2023 roku. Fabuła filmu stanowić będzie połączenie wybranych ksiąg o przygodach trójki przyjaciół, dzięki czemu każdy bohater będzie miał szansę pokazać się zarówno jako indywiduum, jak również jako część wyjątkowego trio.

Komiks „Tytus, Romek i A’Tomek” został wydany po raz pierwszy w 1957 roku na łamach młodzieżowej gazety harcerskiej – „Świat Młodych”. Kultowy komiks opowiada o losach 2 przyjaciół – Romka i A’Tomka, którzy starają się uczłowieczyć szympansa – przesympatycznego Tytusa.

W każdej z kolejnych ksiąg odkrywamy ciekawostki z przeróżnych dziedzin wiedzy. Świat w tym komiksie jest absurdalny i humorystyczny, ale jednocześnie wyróżniają go liczne przesłania edukacyjne, które dotyczą głównie geografii, ochrony przyrody i historii.

Przeczytaj także:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: EGoFILM | WirtualneMedia