Multizadaniowe rowero-wózki elektryczne od Ouca Bikes

Nowy hybrydowy rower od Ouca Bikes pozwala na transport ładunku o wadze powyżej 260 kg lub 8 dzieci!

Ouca Kiddiebus (Ouca Bikes)
Ouca Kiddiebus | fot. Ouca Bikes

Fiński startup Ouca Bikes stworzył multizadaniowy rower elektryczny, który może być także wózkiem towarowym. Skonstruowany do rozmaitych zadań, trójkołowiec Ouca może przewozić do 255 kg (562 funtów) sprzętu, narzędzi lub paczek, dzięki bardzo dużej skrzyni ładowanej od przodu i dostępnym tylnym bagażnikiem. To więcej niż posiadają niektóre elektryczne czterokołowce, które wyglądają jak zminiaturyzowane samochody dostawcze. Ouca pełni również funkcję „Kiddiebus” – minibusa dla dzieci, który pomieści nawet ośmioro dzieciaków o łącznej wadze do 260 kg – czyli jedno dziecko może ważyć maksymalnie: średnio 32,5 kg. Niezależnie od obciążenia, napęd elektryczny Ouca ze zintegrowaną automatyczną skrzynią biegów zapewnia płynną i stabilną jazdę.

Firma Ouca opracowała od podstaw platformę z wydłużonym podwoziem z zamiarem uczynienia z niej najbardziej wytrzymałego, przyjaznego dla środowiska rozwiązania ładunkowego na rynku. Planuje wypuścić rower w trzech podobnych, ale celowych wariantach, z których wszystkie przenoszą standardową ładowność do 397 funtów (180 kg).

Ouca Space oferuje bezpieczną, wydajną platformę do ostrożnego dostarczania ładunku, niezależnie od tego, czy oznacza to pospieszny posiłek dla klienta, czy dostarczenie cennej paczki zamówionej online. Jego skrzynia o pojemności 570 litrów jest zwieńczona wysoką pokrywą, która dodaje dodatkowe 300 litrów, co daje łącznie pojemność 870 litrów. Wnętrze kapsuły można podzielić na półką bagażową lub pozostawić otwartą. Zamek pokrywy i przednich drzwi zabezpiecza zawartość znajdująca się wewnątrz.

Ci, którzy chcą zwiększyć pojemność do przewożenia dzieci, będą mogli skorzystać z wariantu Ouca Kiddiebus zamiast wersji Transport lub Space.

Ouca Transport (Ouca Bikes)
Ouca Transport | fot. Ouca Bikes

Zasadniczo Ouca Space bez pokrywy to Ouca Transport, który jest wszechstronnym rozwiązaniem dla licznych rodzin z małymi dziećmi. Wersja Transport oferuje opcję przewozu ładunku lub osób, dzięki czemu właściciele mogą używać go do przewożenia narzędzi do miejsca pracy lub artykułów spożywczych do domu ze sklepu. Można wyposażyć go tak, aby pomieścił jednego dorosłego pasażera z trojgiem lub czworgiem dzieci.

Ouca Space (Ouca Bikes)
Ouca Space | fot. Ouca Bikes

Jeżeli masz więcej dzieci do przewiezienia, wersja Ouca Kiddiebus pozwala rowerzystom bezpiecznie pedałować z ośmiorgiem dzieci w dostosowanej wersji otwartej wanny, która zawiera klatkę nad głową. Ten model został zaprojektowany z myślą o żłobkach i przedszkolach, umożliwiając personelowi poruszanie się po całym obiekcie.

Oba modele Space i Transport mogą zwiększyć swoją ładowność dzięki opcjonalnemu tylnemu bagażnikowi, który pozwala na przewiezienie dodatkowych 75 kg (165 funtów), aby osiągnąć imponującą sumę 562 funtów (255 kg).

Kluczem do mocy zdolnej do przewożenia tak ciężkiego ładunku przez rower Ouca jest jego w pełni zintegrowany napęd elektryczny Revonte. Firma Ouca nie podała jeszcze specyfikacji, ale Revonte One, zawierał zintegrowaną automatyczną bezstopniową skrzynię biegów i jest zasilany przez akumulator litowo-jonowy o pojemności od 540 do 2800 Wh. Przekładnia została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo dbać o zmianę biegów, dzięki czemu kierowca może po prostu skupić się na pedałowaniu pełną parą do przodu. Zawiera nawet bieg wsteczny.

Ouca Space - widok z tyłu z otwartymi drzwiczkami i klapą
Ouca Space – widok z tyłu z otwartymi drzwiczkami i klapą

Fińska firma Revonte współpracuje z producentami rowerów, integrując dla nich napęd One – od ultralekkich rowerów dla osób dojeżdżających do pracy po mieście po ciężkie wózki towarowe, takie jak Ouca.

Ouca Bikes w wersji Transport z 1 dorosłym i 3 dzieci na pokładzie
Ouca Bikes w wersji Transport z 1 dorosłym i 3 dzieci na pokładzie

Ouca Bikes będą miały premierę na targach Eurobike w tym miesiącu, po których powinniśmy poznać więcej szczegółów na temat mocy, zasięgu i cen tych wspaniałych rowerów cargo.

Spójrz na kilka rzeczywistych zastosowań Ouca w poniższym filmie:

Jeśli chcesz zobaczyć, jak wózek Ouca Bikes radzi sobie na oblodzonych drogach i ścieżkach północnej Finlandii, możesz obejrzeć ten film:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Ouca Bikes | New Atlas