Zakupy w rosyjskim App Store i iTunes podobno wyłączone

Kolejne ograniczenia dla użytkowników urządzeń firmy Apple w Rosji dotyczą sklepów App Store i iTunes – to następstwo rosyjskiej agresji na Ukrainę.

App Store Russia (fot. Macrumors)
fot. Macrumors

Jak informuje serwis Macrumors (za pośrednictwem iPhones.ru) informuje, że użytkownicy urządzeń Apple’a w Rosji nie mogą już dokonywać zakupów w sklepach iTunes i App Store, co uniemożliwia im płacenie za aplikacje i subskrypcje, multimedia lub usługi Apple’a.

Według rosyjskiej strony internetowej użytkownicy nie mogą teraz dodawać środków do swoich kont w sklepie App Store lub iTunes Store za pomocą regionalnych kart bankowych wydawanych przez rosyjskie banki, w tym Alfa-Bank, Sber i Tinkoff.

W normalnych okolicznościach użytkownicy nadal mogliby kupować karty upominkowe Apple’a, aby doładować swoje konto Apple ID. Jednak iPhones.ru informuje również, że użytkownicy również mają problemy z tym trybem finansowania.

Nie jest jasne, czy problem jest wynikiem działań samego Apple’a, rosyjskich banków, czy rosyjskiego rządu. Jeśli jednak zostanie to potwierdzone, użytkownicy w Rosji najwyraźniej nie mają teraz możliwości także robienia zakupów w App Storze i sklepie iTunes.

Jest to prawdopodobnie następstwem decyzji sklepu Google Play o wyłączeniu naliczania opłat w Rosji oraz decyzji Apple’a z początku zeszłego tygodnia o wstrzymaniu całej sprzedaży ze swojego sklepu internetowego w Rosji, a także zablokowaniu reklam Apple Search Ads w rosyjskim App Storze.

Apple Pay również zostało ograniczone, a główne banki w Rosji nie są w stanie oferować z tej usługi, co skutkuje długimi kolejkami w systemach metra, które używa „Apple Pay” do płacenia za bilet. Działania firmy Apple pojawiły się niezależnie po nałożeniu sankcji USA na ten kraj w lutym, po inwazji Rosji na Ukrainę.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Macrumors