Konto w Banku Pekao można otworzyć z wykorzystaniem aplikacji mObywatel

W ubiegłym roku Bank Pekao umożliwił zakładanie konta na selfie przy użyciu e-dowodu. Teraz bank wprowadził weryfikację tożsamości z wykorzystaniem mObywatela.

Weryfikacja tożsamości w mObywatel przy zakładaniu konta w Banku Pekao

Aplikacji mObywatel na swoich telefonach używa już niemal 7 mln osób. Liczba ta stale rośnie, ponieważ aplikacja jest systematycznie wzbogacana o kolejne funkcjonalności, które pozwalają załatwić wiele spraw urzędowych bez tzw. „plastiku”. Posiadacze aplikacji mogą przy jej pomocy otworzyć konto w Banku Pekao. 

Założenie konta w Banku Pekao przy pomocy aplikacji mObywatel jest bardzo proste. Wystarczy zainstalować na swoim telefonie aplikację PeoPay i wybrać opcję „Zostań klientem Pekao”. Weryfikacja za pomocą aplikacji mObywatel  jest błyskawiczna. Wystarczy skopiować wygenerowany w aplikacji PeoPay kod do weryfikacji, następnie zalogować się do aplikacji mObywatel i wybrać opcję przekaż dane instytucji bądź firmie.

Następnie należy wkleić kod do aplikacji mObywatel oraz potwierdzić przekazanie danych do Banku Pekao. Wszystkie niezbędne dane klienta potrzebne do otwarcia rachunku zostaną przekazane do banku automatycznie. W kolejnym kroku aplikacja zrobi klientowi selfie. Po uzupełnieniu danych, klient zatwierdzi umowę kodem przesłanym w SMS, po czym ustali numer PIN do logowania w aplikacji PeoPay. Proces jest dostępny w aplikacji z systemem operacyjnym Android oraz iOS.

Bank Pekao jako pierwszy w Polsce w 2019 r.  udostępnił swoim klientom możliwość zdalnego zakładania konta z wykorzystaniem zdjęcia twarzy. Do tej pory z rozwiązania skorzystało już blisko 150 tys. osób. Aby zapewnić jak największą wygodę i bezpieczeństwo danych klienta usługa jest nieustannie rozwijana. 

Drugim procesem, w którym klienci Banku Pekao będą mogli wykorzystać aplikację mObywatel będzie zdalne zawarcie umowy o korzystanie z bankowości elektronicznej, jeśli do tej pory jej oni nie posiadali. W tym przypadku zawieranie umowy przebiega w ten sam sposób, co przy zakładaniu konta na selfie. To umożliwi klientom korzystanie z aplikacji PeoPay i serwisu internetowego Pekao24 bez konieczności wizyty w oddziale. 

W procesie weryfikacji tożsamości z wykorzystaniem aplikacji mObywatel bank wykorzystuje również oprogramowanie dostarczone przez polski start-up Identt. Aplikacja oparta o technologię Machine Learning oraz głębokich sieci neuronowych wykorzystywana jest między inny w procesie porównywania wizerunku twarzy oraz analizie przesłanego materiału video. Dzięki temu cały proces jest jeszcze bardziej bezpieczny.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Bank Pekao