PlayStation zawiesza dzialalność w Rosji

Sony PlayStation także zawiesza wszystkie dostawy sprzętu i oprogramowania w Rosji, w związku z agresją tego kraju na Ukrainę.

Logo PlayStation w kolorach Ukrainy

Rzecznik Sony Interactive Entertainment (SIE) Joe Taraborrelli powiedział, że firma dołącza do globalnej społeczności, wzywając do pokoju na Ukrainie. Zawieszono wszelkie dostawy oprogramowania i sprzętu, premierę Gran Turismo 7 oraz działalność PlayStation Store w Rosji. Taraborrelli dodał, że Sony ogłosiło darowiznę w wysokości 2 milionów dolarów na rzecz Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców i organizacji pozarządowej Save the Children, aby wesprzeć osoby dotknięte inwazją.

W osobnym poście Bungie — które jest w trakcie przejmowania przez Sony — zapowiedziało, że pracuje nad zawieszeniem wszelkiej sprzedaży i dystrybucji Destiny 2 w Rosji i na Białorusi. Gracze w tych krajach mogą nadal uzyskiwać dostęp do już zakupionej zawartości lub pobrać bezpłatną wersję, ale nowe zakupy są na razie wstrzymane.

Przeczytaj także: Rosjanie nic nie obejrzą także w serwisie Netflix

Wydano także darmowy emblemat „Cоняшник” w grze, aby gracze mogli pokazać swoje poparcie dla Ukrainy, a kody na nie będą publikowane w cotygodniowych wiadomościach.

SIE (podobnie jak Activision Blizzard, Epic Games, EA, CD Projekt Red, Ubisoft i Take-Two) wstrzymało sprzedaż w Rosji. Producent Xboxa – Microsoft zawiesił również „wszelką nową sprzedaż produktów i usług Microsoftu” w tym kraju. Nintendo wprowadziło swój rosyjski eShop w tryb konserwacji, ponieważ jego procesor płatności zawiesił przetwarzanie rubli i opóźnił Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp od wcześniej zaplanowanej daty premiery 8 kwietnia z powodu „niedawnych wydarzeń na świecie”.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge | Playstation