Motorola zaprezentowała moto g22

Motorola zaprezentowała swój najnowszy smartfon z rodziny moto g – moto g22. Urządzenie to wyróżnia się eleganckim designem, a w jego wnętrzu kryją się liczne zaawansowane funkcje.

Motorola moto g22

Motorola moto g22 ma system czterech aparatów fotograficznych o rozdzielczości 50 MP1, płynnie działający wyświetlacz Max Vision o przekątnej 6,5” i częstotliwości odświeżania 90 Hz, a także baterię o dużej pojemności 5000 mAh, która dostarcza energii do załatwiania spraw przez cały dzień.

Użytkownicy nowego smartfona moto g22 mogą robić ostrzejsze zdjęcia w intensywniejszych kolorach i z 4 razy większą czułością przy słabym oświetleniu, a to za sprawą matrycy głównego aparatu o rozdzielczości 50 MP z technologią Quad Pixel. Motorola wyposażyła telefon w ultraszerokokątny obiektyw 118º, aby w kadrze można było pomieścić 4 razy więcej obrazu. Dzięki temu można robić doskonałe zdjęcia krajobrazowe, panoramy miasta czy grupowe zdjęcia rodzinne.

Smartfon ma również specjalny czujnik głębi, za sprawą którego zamiast zwykłych zdjęć można uzyskać profesjonalnie wyglądające portrety. Dopełnieniem tego niesamowitego układu czterech aparatów jest Macro Vision, pozwalające zbliżyć się do obiektu 2,5 razy bardziej niż przy użyciu standardowego obiektywu. W ten sposób można wykonywać ekstremalne zbliżenia z wyraźnie widocznymi szczegółami. Co więcej, aparat do selfie o rozdzielczości 16 MP potrafi uchwycić większą scenę, aby nadać autoportretom malownicze tło. Dzięki takiemu układowi aparatów wszystkie cenne chwile prezentują się zawsze najefektowniej. 

Gry w nowym modelu moto g są jeszcze bardziej wciągające, ponieważ na ekranie o częstotliwości odświeżania 90 Hz obraz jest wyświetlany wyjątkowo płynnie. Ulubione seriale prezentują się jeszcze lepiej na ultraszerokim ekranie Max Vision o przekątnej 6,5”, który poszerza widok i ożywia obraz.

Smartfon jest też atrakcyjny w dotyku — jego obudowa została wykonana z wytrzymałego poliakrylanu z powłoką optyczną, dlatego moto g22 elegancko stawia czoła codziennym wyzwaniom. Stylowa obudowa z powłoką hydrofobową chroni urządzenie przed zachlapaniami. Do wyboru są trzy, różne kolory wyrażające indywidualny styl: Iceberg Blue (Mroźny Błękit), Cosmic Black (Kosmiczna Czerń) oraz Pearl White (Biała Perła).

moto g22 ma również potężną baterię o pojemności 5000 mAh, dzięki której można jeszcze dłużej pracować i korzystać z rozrywki z dala od gniazdka elektrycznego. Urządzenie działa z systemem Android 12, bez spowalniających działanie skórek i zdublowanych aplikacji. W ten sposób użytkownicy mogą bezpieczniej i prościej korzystać ze smartfona oraz zachować nad nim kontrolę. Telefon zawiera też My UX ze znanymi i lubianymi gestami usprawniającymi obsługę: szybka latarka, szybkie uruchomienie aparatu, szybki zrzut ekranu itp.

Motorola moto g22

Dostępność i ceny

W Polsce motorola moto g22 w wariancie pamięciowym 4/64 GB będzie dostępna pod koniec marca. Smartfon będzie do nabycia w sieciach sklepów RTV Euro AGD, Media Expert, Media Markt, x-kom, Komputronik, Neonet oraz w ofercie operatora sieci Plus i na motorola.com. Rekomendowana cena detaliczna 799 zł

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Motorola