RMF Ukraina wystartowało w Przemyślu

W Przemyślu na częstotliwości 98,6 FM uruchomione zostało Radio RMF Ukraina z informacjami i poradami dla uchodźców czekających w gigantycznych kolejkach na wjazd do Polski.

RMF Ukraina - radio dla Ukraińców w Polsce 98,6 FM
RMF Ukraina – radio dla Ukraińców w Polsce 98,6 FM

Stacja radiowa RMF Ukraina (RMF Україна) nadawana jest w języku ukraińskim i przekazuje najpotrzebniejsze informacje i porady na temat procedur podczas wjazdu do Polski oraz o możliwościach uzyskania pomocy od organizacji charytatywnych już w naszym kraju. Na antenie są również podawane wiadomości na temat przepisów i ułatwień, jakie wprowadziła Polska, m.in. na temat opieki zdrowotnej dla uchodźców czy możliwości poszukiwania pracy.

Część informacji będzie podawana również w języku angielskim, by dotrzeć z przekazem do osób nieukraińskojęzycznych uciekających przed wojną. Program nie będzie zawierał przekazów reklamowych.

Radio RMF Ukraina udało się uruchomić w ciągu 30 godzin od powstania pomysłu. „Urząd Komunikacji Elektronicznej błyskawicznie dobrał częstotliwość i wydał decyzję na czasową emisję, która została uzgodniona z Przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jesteśmy też bardzo wdzięczni spółce Emitel, która w ciągu kilku godzin przygotowała stację nadawczą, z której emitowany jest program” – mówi Andrzej Mielimonka, prezes spółki Multimedia wchodzącej w skład Grupy RMF.

Program Radia RMF Ukraina przygotowują osoby mówiące biegle po ukraińsku, które do współpracy przy projekcie zaprosiła Grupa RMF. Nadawany jest całą dobę na częstotliwości 98,6 FM z Przemyśla.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Grupa RMF