Wiosenna konferencja Apple’a już 8 marca 2022 roku

Apple ogłosiło, że 8 marca zorganizuje specjalne wydarzenie wiosenne zatytułowane „Peek Performance”, podczas którego spodziewamy się iPhone’a SE z 5G i nowego Maca mini.

Apple Event 8 marca 2022 roku

Tegoroczne wiosenne wydarzenie Apple Event rozpocznie się już za tydzień, we wtorek 8 marca 2022 roku o godzinie 19:00 czasu polskiego (13:00 czasu wschodniego) i będzie można je oglądać online, przez oficjalną stronę internetową firmy, aplikację Apple Event, na YouTubie i Twitterze. Będzie to pierwsze specjalne wydarzenie Apple’a w 2022 roku, po wydarzeniu Unleashed z 18 października w zeszłym roku.

Czego można się spodziewać na wiosennym wydarzeniu Apple?

W sieci krąży już od jakiegoś czasu wiele plotek, na temat tego co Apple może zaprezentować w 2022 roku. Chociaż oczekuje się, że niektóre z nich pojawią się jeszcze w tym roku, takie jak iPhone 14 we wrześniu, istnieje kolekcja produktów, które mogą pojawić się podczas tego wcześniejszego wydarzenia.

Główny nacisk zostanie prawdopodobnie położony na iPhone’a SE – urządzenie trzeciej generacji z serii SE, które po raz pierwszy ma zapewnić łączność 5G. Niektóre plotki wskazują, że smartfon zostanie ulepszony pod względem specyfikacji, a sam projekt będzie taki sam jak w przypadku modelu drugiej generacji, wraz z 4,7-calowym wyświetlaczem i Touch ID.

Mówi się również, że iPad Air 5 jest potencjalnym kandydatem na to wydarzenie, a według spekulacji ma on mieć podobne ulepszenia funkcji jak iPad mini 6, w tym aktualizację do A15 Bionic. Reklamowano również łączność 5G i ulepszenie kamery FaceTime HD do 12-megapikselowej wersji ultraszerokokątnej z obsługą Center Stage.

Kolejnym potencjalnym urządzeniem jest nowy Mac mini, którego Apple może ulepszyć z M1 do M1 Pro i M1 Max. Oczekuje się również, że zostanie poddany gruntownej modernizacji, dzięki cieńszej obudowie, większej liczbie portów z tyłu i magnetycznemu połączeniu zasilania MagSafe.

Pojawiła się również sugestia, że ​​może pojawić się także większy iMac z procesorem Apple’a, który może zastąpić 27-calowy model z chipem Intela – może to być wskrzeszenie iMaca Pro. Model najpewniej wyprzedzi technologicznie 24-calowego iMaca pod względem wyglądu fizycznego, a między innymi zyska ProMotion i mini LED dla wyświetlacza.

iMac Pro może również skorzystać na dużej aktualizacji chipa M1, a jeden z przecieków sugeruje, że może zostać użyty czwarty wariant generacji chipów Apple Silicon, wraz z 12-rdzeniowym procesorem.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple