8 najważniejszych ogłoszeń podczas konferencji Unleashed firmy Apple

W poniedziałek 18 października 2021 roku firma Apple zaprezentowała wiele nowości, w tym najważniejsze z nich to nowe MacBooki Pro oraz słuchawki AirPods, ale to nie wszystko!

Podsumowanie konferencji Unleashed firmy Apple z 18 października 2021 r.

Apple właśnie zakończyło Unleashed – swoje drugie jesienne wydarzenie jesienne w tym roku, które było pełne nowości i ogłoszeń od firmy – w tym długo oczekiwanych MacBooków Pro wyposażonych w procesory M1. Było wiele nowości, więc jeśli chcesz poznać największe z nich, możesz nadrobić zaległości w naszym super kompaktowym podsumowaniu.

Dwa MacBooki Pro w zupełnie nowej odsłonie

Apple ujawniło zupełnie nową odsłonę MacBooków Pro, dostępny w wariantach 14 i 16-cali. Pasek dotykowy Touch Bar zniknął, zastąpiony został pełnowymiarowym wierszem fizycznych klawiszy funkcyjnych. Wiele portów powróciło: jest port HDMI, trzy porty Thunderbolt, gniazdo kart SD, gniazdo słuchawkowe i powrót ładowarki MagSafe. Cena 14-calowego modelu zaczyna się od 10.799 zł , a model 16-calowy od 13.299 zł. Są już dostępne w przedsprzedaży a do pierwszych użytkowników trafią w przyszłym tygodniu.

I nie da się zauważyć jeszcze jednej rzeczy. (niestety) na górze nowych laptopów…

Nowe MacBooki Pro mają wycięcie (tzw. notch)

Firma Apple przeniosła projekt wycięcia z iPhone’a do nowych MacBooków Pro – chociaż notebooki posiadają ulepszony aparat FaceTime 1080p, to nie ma odblokowywania twarzą za pomocą face ID. A co tam, niech dyskusja o paskudnym i znienawidzonym notchu rozpocznie się od nowa.

MacBook Pro z 2021 roku z wycięciem w ekranie (tzw. notchem)
MacBook Pro z 2021 roku z wycięciem w ekranie (tzw. notchem)

Dwa nowe chipy: M1 Pro i M1 max

Apple ogłosiło kolejne dwa niestandardowe chipy, nazwane M1 Pro i M1 Max. Wygląda na to, że będą to turbowyczynowe chipy, ponieważ Apple twierdzi, że Pro ma ponad 33 miliardy tranzystorów, podczas gdy Max ma ich aż 57 miliardów.

Porównanie procesorów M1, M1 Pro i M1 Max firmy Apple
Porównanie procesorów M1, M1 Pro i M1 Max firmy Apple

MiniLED w MacBooku

Nowe komputery MacBook Pro firmy Apple korzystają z opracowanej przez firmę technologii adaptacyjnej częstotliwości odświeżania, ProMotion, z częstotliwością odświeżania do 120 Hz. Są również oświetlone diodami Mini LED, takimi jak 12,9-calowy iPad Pro 2021.

Powrót MagSafe

Ukochana ładowarka magnetyczna MagSafe firmy Apple powraca z nowymi MacBookami Pro. Apple nazywa to MagSafe 3. Firma twierdzi, że nowe komputery mogą ładować się do 50 procent w 30 minut.

MagSafe 3 w MacBooku Pro z 2021 r.

AirPodsy 3. generacji mają nowy design i dźwięk przestrzenny

Apple wypuściło nową wersję swoich popularnych słuchawek AirPods (3. generacji). Wyglądają bardzo podobnie do AirPods Pro, ale nie mają wymiennych końcówek. Nowe słuchawki obsługują dźwięk przestrzenny i są odporne na pot i wodę. Możesz je zamówić w przedsprzedaży w poniedziałek za 179 USD i będą dostępne w przyszłym tygodniu.

Słuchawka AirPods 3. generacji

HomePod Mini w żółtym, pomarańczowym i niebieskim kolorze

Apple wprowadza nowe kolory do HomePod Mini — inteligentny głośnik będzie teraz dostępny również w kolorze żółtym, pomarańczowym i niebieskim. Będą sprzedawać w tej samej cenie 99 USD od listopada.

HomePod mini z 2021 roku w nowych kolorach
HomePod mini z 2021 roku w nowych kolorach

Nowy plan Voice w Apple Music za 4,99 USD miesięcznie na wybranych rynkach

Firma Apple wprowadziła nowy plan Apple Music Voice Plan, który umożliwia dostęp do Apple Music za pomocą Siri. Będzie kosztować 4,99 USD miesięcznie i będzie dostępny jesienią tego roku w 17 krajach.

Nowy Voice Plan za 4,99 USD dla Apple Music
Nowy Voice Plan za 4,99 USD dla Apple Music

Poniżej możesz obejrzeć całą konferencję:

źródło: Apple