Serial „Julia” o Julii Child na HBO Max w marcu!

Serwis HBO Max zaprezentował pierwszy zwiastun nowego serialu pt. „Julia” o życiu ukochanej kulinarnej ikony Julii Child.

Serial „Julia” na HBO Max od 31 marca 2022 roku

Stworzony przez Daniela Goldfarba (The Marvelous Mrs. Maisel), nowy serial zatytułowany Julia skupia się na żuciu Julii Child (granej w serialu przez Sarah Lancashire) w latach po opublikowaniu jej kultowej książki kucharskiej Mastering the Art of French Cooking. W serialu śledzimy bohaterkę, gdy rozpoczyna swój pierwszy serial telewizyjny The French Chef w publicznej stacji telewizyjnej WGBH.

Child napotyka sprzeciw ze strony seksistowskich i elitarnych producentów stacji, ale z pomocą przyjaciół i sojuszników przekształca swój program telewizyjny w certyfikowane zjawisko, o którym usłyszą wszyscy na świecie.

„Mam nadzieję, że bawisz się tak dobrze, jak ja”, mówi Lancashire podczas zwiastuna, naśladując Julię Child z jej programu. „Bon Appétit!”

Oprócz Lancashire w serialu występuje także David Hyde Pierce jako Paul – mąż Julii Child. Bebe Neuwirth, Brittany Bradford, Fran Kranz i Fiona Glascott dopełniają główną obsadę, a Isabella Rossellini, Judith Light, Robert Joy, Erin Neufer, Jefferson Mays, James Cromwell i Adriane Lenox występują gościnnie w pierwszym sezonie.

Serial został wyreżyserowany przez Chrisa Keysera, który jest producentem wykonawczym wraz z Goldfarbem, Erwinem Stoffem, Kimberly Carver, Charlesem McDougallem i Ericą Lipez.

Premiera pierwszych 3 odcinków serialu Julia odbędzie się 31 marca 2022 roku w HBO Max, a następnie przez pięć tygodni będą dostępne cotygodniowe pojedyncze odcinki. Zobacz pełny zwiastun poniżej.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: HBO Max | The Variety