„Gibbon: Beyond the Trees” w Apple Arcade już w lutym

Ekologiczna przygodówka „Gibbon – Beyond the Trees” to nowa gra ogłoszona przez twórców „Old Man’s Journey“, która będzie dostępna tylko w Apple Arcade od 25 lutego 2022 roku.

Gra „Gibbon: Beyond the Trees” w Apple Arcade od 25 lutego 2022 roku

Zawsze cieszymy się, gdy wysokiej jakości tytuły premium trafiają do App Store’a. Tak jest właśnie przypadku gry Gibbon: Beyond the Trees, która wkrótce pojawić się w usłudze z grami Apple Arcade. Premiera przygodówki zaplanowana jest na 25 lutego 2022 roku – początkowo tytuł będzie dostępny wyłącznie w Apple Arcade.

Gibbon: Beyond the Trees został stworzony przez austriacki zespół programistów z Broken Rules (Old Man’s Journey, ELOH) i jest już dostępny w przedsprzedaży w App Storze. Po premierze gra będzie dostępna na iPhone’y, iPady, komputery Mac i Apple TV. Ogłoszono również wersję na Steama, ale nie podano jeszcze daty premiery na tę platformę. Tytuł można już dodać do listy życzeń.

Gibbon: Beyond the Trees to gra o wielkości 813 MB, którą można będzie zainstalować na urządzeniu z systemem iOS, iPadOS, tvOS 13.0 lub macOS 11.0. Podczas rozgrywki będzie można używać kompatybilnych kontrolerów do gier.

Zasadniczo Gibbon: Beyond the Trees to ręcznie rysowana przygodówka, w której wcielamy się w zagubionego gibona, który przemierza nieznane krainy. Można wywalczyć sobie drogę do wolności w trybie wyzwolenia lub rozegrać godzinną kampanię, która ukazuje prawdziwe zmagania istot na całym świecie.

Oznacza to opanowanie sztuki gibonów, skakanie z gałęzi na gałąź z dużą prędkością, budowanie rozpędu, wykonywanie spektakularnych salt i, z pomocą innych gibonów, katapultowanie się wyżej i dalej w powietrze, aby przeżyć w nieokiełznanej dżungli.

Skoncentruj się na kwestiach środowiskowych

Pomimo swobody twórczej, jaką daje ta gra, jest ona mocno uzależniona od wydarzeń z prawdziwego świata i do nich nawiązuje. Akcja może być osadzona w Azji Południowo-Wschodniej, ale poruszane tematy są ze sobą powiązane na całym świecie.

Scenariusz został opracowany we współpracy z mieszkańcami i ekspertami, aby zapewnić, że temat jest traktowany z szacunkiem, jest dokładny i jest odpowiednio prezentowany.

Ręcznie malowane grafiki 2D zapewniają odpowiednie tło, i nadają życia w szybko zanikającym świecie. Gibbon: Beyond the Trees ma na celu podniesienie świadomości na temat trudnych, ale palących problemów ekologicznych, w tym wylesiania, kłusownictwa i zmian klimatycznych.

Opis gry ze sklepu App Store:

Piękna nowa przygoda autorstwa dwukrotnych zdobywców nagrody Apple Design Award (Old Man’s Journey i ELOH), w której rodzina gibbonów jest zagubiona w niebezpiecznym i niezrozumiałym dla nich świecie.

  • Doświadcz dynamicznego ruchu opartego na brachiacji, sposobie przemieszczanie się pomiędzy drzewami przez gibony.
  • Opanuj akrobatyczne ruchy, takie jak odbijanie się w powietrzu od dłoni innego gibona.
  • Poruszająca przygoda rodziny gibonów próbującej przetrwać rosnące zagrożenie ze strony ludzi.
  • Przejdź godzinną kampanię lub pędź ku wolności w trybie wyzwolenia z proceduralnie generowaną dżunglą.
  • Niesamowita, ręcznie rysowana grafika 2D ożywia szybko znikający świat.
  • Eksploruj zróżnicowane środowiska – od dzikich dżungli Azji Południowo-Wschodniej po szalony świat ludzi.
  • Gibbon: Beyond the Trees porusza trudne, ale ważne tematy z zakresu ochrony środowiska, takie jak wylesianie, kłusownictwo i zmiana klimatu.

Gra pojawi się w Apple Arcade 25 lutego 2022 roku, a powyższy zwiastun na YouTubie ujawnia więcej na temat wrażeń z gry.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple Arcade | Appgefahren