Apple zapowiada „Shining Girls” z Elisabeth Moss

Zobacz zwiastun serialu „Shining Girls”, w którym Elisabeth Moss tropi swojego napastnika w niesamowitej, zaginającej czas tajemnicy morderstwa.

Shining Girls – serial Apple TV+ (2022)

Znana z serialu Opowieść podręcznej Elisabeth Moss wzbogaca swój repertuar złych kobiet walczących o sprawiedliwość dzięki nowemu serialowi od Apple TV+. Nawiedzony zwiastun nadchodzącego serialu Shining Girls (Lśniące dziewczyny) pokazuje duszącą traumę przetrwania napaści – i pokazuje, czego potrzeba, aby wytropić zabójcę. W tym serialu rzeczywistość to naprawdę kwestia perspektywy. Scenariusz powstał na podstawie bestsellerowej powieści Lauren Buekes.

„Jest wszystkim. On jest nikim” – mówi Kirby Mazrachi (Elisabeth Moss) – archiwistka gazety w zakręconym w czasie zwiastunie serialu, którego premiera odbędzie się 29 kwietnia 2022 roku na Apple TV+.

Kiedy Kirby zdaje sobie sprawę, że niedawne morderstwo odzwierciedla jej własny atak, postanawia odnaleźć napastnika z pomocą doświadczonego reportera Dana Velazqueza (Wagner Moura). Jednak para szybko zdaje sobie sprawę, że cała seria zimnych spraw jest ze sobą powiązanych, a czas ulega zamazaniu, wpływając na pewność Kirby.

W rolach głównych występują również Jamie Bell, Phillipa Soo i Amy Brenneman. Producentami wykonawczymi serialu są Leonardo DiCaprio, Jennifer Davisson i Michael Hampton (Appian Way).

Zgodnie z oryginalną powieścią tytuł „Lśniące dziewczyny” odnosi się do „młodych kobiet z potencjałem”, które w czasie Wielkiego Kryzysu musiały polować i zabijać, aby podróżować w czasie. Ale co się stanie, jeśli jedna „lśniąca dziewczyna” przeżyje?

Moss, która występuje w roli głównej, reżyseruje i jest producentem wykonawczym, ponownie spotyka się z reżyserką Opowieści podręcznej Dainą Reid, która jest również reżyserką i producentem wykonawczym. Autorka Beukes i Alan Page Arriaga pełnią dodatkowo funkcję producentów wykonawczych.

Showrunner i współproducentka wykonawcza Silka Luisa zaadaptowała powieść do ośmioodcinkowej serii, której premiera obejmuje pierwsze trzy odcinki, a kolejne nowe odcinki będą ukazywały się w każdy piątek.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | IndieWire