Easter egg w Google’u bawi się w Wordle

Wyszukiwarka Google postanowiła oddać hołd popularnej codziennej grze słownej Wordle, dodając easter egg w postaci nowego logo w stylu gry.

Easter egg „Wordle” w wyszukiwarce Google

W zeszłym roku Josh Wardle stworzył grę WORDLE dla przyjaciół i rodziny, w której trzeba znaleźć prawidłowe pięcioliterowe słowo w sześciu lub mniej próbach, z podpowiedziami podobnymi do klasycznej gry Mastermind. Ta gra została później udostępniona szerszej publiczności, zanim zyskała popularność w ciągu ostatnich kilku tygodni dzięki fanom, którzy podzielili się swoim wynikiem dnia w mediach społecznościowych.

Biorąc pod uwagę ogromną popularność Wordle, nie jest zaskoczeniem, że w Google jest wielu fanów tej gry. Aby uczcić ten moment w popkulturze, wyszukiwarka Google uruchomiła nowy easter egg, który podkreśla sedno rozgrywki w Wordle.

Od dzisiaj, gdy będziesz wyszukiwać słowo „Wordle” – na razie easter egg pojawia się tylko na komputerach stacjonarnych – zauważysz, że logo Google w lewym górnym rogu zostało zastąpione animowanym GIF-em. Zamiast zwykłego czterokolorowego logo „Google” jest sześć pól na litery, w których pojawia się między innymi słowo „COLUMN” i „GOALIE”

Podobnie jak podczas gry w Wordle, litery są oznaczone, aby pokazać, które są poprawne, a które niepoprawne, a które należy przesunąć. Animacja jest zapętlona w taki sposób, aby dojść do słówka „Google”. Podsumowując, jest to mały, zabawny sposób, w jaki Google może uczcić wspaniałą grę niezależną, choć z pewnością daleko jej do najbardziej wyszukanego easter egga. Nie wiadomo, jak długo easter egg z Wordle będzie dostępne – czy dłużej, czy tylko tymczasowo.

GOOGLE WORDLE - easter egg logo

Na czym polega gra w Wordle?

Gra polega na zgadnięciu pięcioliterowego słowa-odpowiedzi. Użytkownik dostaje sześć szans, a za każdą nieudaną próbą gra informuje go o tym czy użyte w danym podejściu litery:

  1. znajdują się w słowie-odpowiedzi w odpowiednim miejscu (kolor zielony);
  2. znajdują się w słowie-odpowiedzi, ale w innym miejscu (kolor żółty);
  3. nie znajdują się w słowie-odpowiedzi (kolor szary).

Każdego dnia każdy z użytkowników gry próbuje odgadnąć to samo słowo-odpowiedź.

W wynikach wyszukiwania Wordle znajduje się panel wiedzy na stronie oferujący informacje o niepowiązanej grze, zwanej również „Wordle”, która została wydana kilka lat temu na Androida. Na szczęście poprawny Wordle pojawia się jako pierwszy wynik wyszukiwania.

Gra dostępna jako gra przeglądarkowa, nie ma wersji aplikacji natywnej na iOS-a i Androida. Jeśli wyszukasz w sklepie Google Play lub App Store „Wordle”, to odnajdziesz klony tej gry. Aby zagrać w grę, należy przejść na oficjalną stronę gry na powerlanguage.co.uk/wordle.

Jak zapisać Wordle jako „aplikację”?

  • Na iPhonie lub iPadzie otwórz Safari i przejdź na powerlanguage.co.uk/wordle/.
  • Stuknij przycisk Udostępnij, czyli prostokąt ze strzałką skierowaną w górę.
  • Na ekranie udostępniania znajdź Dodaj do ekranu głównego i dotknij go.
  • Na następnym ekranie możesz zmienić nazwę Wordle, jeśli chcesz. Możesz również sprawdzić adres URL, aby upewnić się, że jest poprawny (/).
  • Stuknij Dodaj, a ikona Wordle pojawi się na ekranie głównym.
Zrzut ekranu z wyszukiwarki Google z easter eggiem WORDLE
Zrzut ekranu z wyszukiwarki Google z easter eggiem WORDLE

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO5Google