Easter egg „Fresh Prince of Bel-Air” w Google’u

W amerykańskiej wersji wyszukiwarki Google pojawił się nowy easter egg na wyszukiwaną frazę „The Fresh Prince of Bel-Air” – kultowego serialu z Willem Smithem.

Logo Google w stylu Bajer z Bel-Air z okazji 30-lecia serialu (The Fresh Prince of Bel-Air)

Zwykle wyszukiwarka Google świętuje lub upamiętnia odrobinę kultury dodając na stronie głównej okolicznościowe Google Doodle, ale czasami firma umieszcza specjalne „easter eggi” dla określonych fraz wyszukiwania. Najnowsza fraz w wyszukiwarce Google, która pozwoli Ci się przenieść do lat 90., aby uczcić 30. rocznicę premiery kultowego serialu Bajer z Bel-Air to The Fresh Prince of Bel-Air. Pierwszy odcinek zadebiutował 10 września 1990 roku w amerykańskiej telewizji NBC. Powstało 6 sezonów liczących w sumie 148 odcinków, które powstawały do 1996 roku. Za cykl odpowiadał między innymi. Quincy Jones.

Dzięki temu serialowi młody aktor i raper Will Smith wyrósł na ostoję amerykańskiej popkultury. Aby uczcić tę rocznicę, Google stworzyło naprawdę wyszukane jajko wielkanocne, które jak nic innego oddaje, ile ten serial znaczy dla zaangażowanych pracowników Google’a i nie tylko

Aby zobaczyć ukryte elementy w wyszukiwarce Google musisz zmienić Ustawienia wyszukiwania, ponieważ są one dostępne w amerykańskiej wersji wyszukiwarki na urządzeniach mobilnych. W tym celu, na dole mobilnej strony google.com przejdź do: UstawieniaUstawienia wyszukiwaniaRegion dla wyników wyszukiwaniaStany Zjednoczone oraz zmień opcje Język w usługach GoogleEnglish a także Język wyników wyszukiwaniaEnglish. Na koniec potwierdź wybierając Zapisz.

Następnie w wyszukiwarce Google na swoim smartfonie wpisz frazę „The Fresh Prince of Bel-Air”, aby wyświetlić kartę Grafu wiedzy dla tego serialu. Na różowej karcie w prawym rogu pojawi się nowa, ale znajomo wyglądająca tablica rejestracyjna z napisem „California – FRESH”.

Jeśli nie chcesz zmieniać ustawień i zobaczyć, jak działa ten Easter Egg, to obejrzyj poniższe wideo:

Wystarczy jedno kliknięcie na tablicę, a zostaniesz przeniesiony do fantastycznej wersji wyszukiwarki Google z lat dziewięćdziesiątych, zawierającej liczne odniesienia i żarty na temat odcinków i miejsc z serialu. Kliknięcie dowolnego wyniku powoduje odtworzenie klipu audio z kultowym fragmentem serialu, w tym niektóre linki uruchamiają jaskrawe i kolorowe animacje. Nie odbieraj sobie tej przyjemności i kliknij we wszystkie linki na tej specjalnej stronie – ostatni jest zaskakujący :)

Aby powrócić do obecnej wersji wyszukiwarki wybierz kolorowy napis Freeeeeesh na dole strony. Pamiętaj też, aby kliknąć przycisk „Czuję się świeżo” u góry wersji na komputer, aby uzyskać najlepsze możliwe przejście z powrotem na właściwą stronę wyszukiwarki Google.

Fani seriali Bajer z Bel-Air mają wiele powodów do radości, bowiem Will Smith potwierdził aż dwa sezony remake’u sezonu. Jednak zamiast serialu komediowego będzie to dramat. Morgan Cooper zajmie się reżyserią oraz – razem z Chrisem Collinsem napisze scenariusz (Człowiek z wysokiego zamku, Synowie anarchii). Collins będzie również showrunnerem produkcji.

źródło: Google