OnePlus 10 Pro już 11 stycznia w Chinach

Oficjalny zwiastun najnowszego flagowca OnePlus 10 Pro 5G prezentuje potrójne tylne kamery i branding Hasselblad – planowana premiera w Chinach już 11 stycznia 2022 roku.

OnePlus 10 Pro - oficjalna zapowiedź (11 stycznia 2022)

Układ tylnej kamery kolejnego flagowca OnePlus 10 Pro 5G został pokazany na najnowszym zwiastunie smartfona. Telefon ma zostać wydany w Chinach 11 stycznia 2022 roku, zanim jeszcze w tym roku trafi na kolejne rynki na świecie. Dyrektor generalny OnePlus Pete Lau potwierdził wcześniej, że telefon zostanie ujawniony w styczniu.

Chociaż obrazy z teasera nie pokazują znacznie więcej niż tył telefonu, potwierdza to, że OnePlus 10 Pro będzie miał trzy tylne kamery, które ponownie będą sygnowane marką Hasselblad. Współpraca OnePlus ze szwedzkim producentem aparatów rozpoczęła się od zeszłorocznego modelu OnePlus 9, gdzie obie firmy pracowały razem nad dostrajaniem kolorów zdjęć telefonu, z ogólnie dobrymi wynikami.

Udostępnione zdjęcia potwierdzają również konstrukcję wybrzuszenia aparatu telefonu, która wcześniej pojawiała się w przeciekach od twitterowego typera @OnLeaks i 91Mobiles. Chociaż specyfikacje tych aparatów nie zostały jeszcze oficjalnie ujawnione, raporty wskazują, że OnePlus 10 Pro 5G będzie wyposażony w 48-megapikselowy aparat główny, 50-megapikselowy ultrawide, 8-megapikselowy teleobiektyw i 32-megapikselowy aparat do selfie.

Wewnętrznie będzie on podobno zasilany przez procesor Snapdragon 8 Gen 1 w połączeniu z 8 GB lub 12 GB pamięci RAM, 128 GB lub 256 GB pamięci oraz baterią 5000 mAh. Ma posiadać również stopień ochrony IP68 w zakresie odporności na kurz i wodę. Na opublikowanym dzisiaj oficjalnym obrazku możemy też zobaczyć firmowy trzystopniowy przełącznik dzwonka OnePlus, który w przeszłości pozwalał łatwo przełączać telefon w tryb wibracji i cichy.

OnePlus nie ogłosił, kiedy seria OnePlus 10 może zostać uruchomiona poza Chinami, ale 91Mobiles wcześniej informowało, że globalna premiera może nastąpić dopiero w okolicach marca/kwietnia.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: OnePlus | The Verge | Android Police