Już są: flagowiec z serii OnePlus 9 i OnePlus Watch

OnePlus zaprezentowało dzisiaj swojego najnowszego flagowca OnePlus 9 Pro oraz pierwszy w historii smartwatch firmy – OnePlus Watch – sprawdź, czego można się po nich spodziewać?

OnePlus 9 Pro Series (5G)

Seria OnePlus 9 obejmuje urządzenia premium wyposażone w system kamer Hasselblad, technologię wyświetlania nowej generacji oraz technologię szybkiego ładowania bezprzewodowego. Pierwszy w historii zegarek OnePlus Watch to kolejny krok w tworzeniu ekosystemu inteligentnych urządzeń zapewniających bezproblemową łączność.

Firma OnePlus, zgodnie z zapowiedziami, zaprezentowała dzisiaj swoje najbardziej zaawansowane smartfony z serii OnePlus 9. Telefony są wyposażone w najwyższej klasy flagowe aparaty fotograficzne z systemem kamer Hasselblad, nowej generacji wyświetlacze o wysokiej częstotliwości odświeżania oraz technologię szybkiego ładowania bezprzewodowego, która przewyższa rozwiązania przewodowe konkurencji. Ponadto firma OnePlus zaprezentowała pierwsze urządzenie typu wearable – zegarek OnePlus Watch, oferujący dwutygodniowy czas pracy (bez ładowania baterii), funkcje monitorowania stanu zdrowia i aktywności fizycznej oraz elegancki i stylowy wygląd.

Seria OnePlus 9 to największy skok jakościowy firmy OnePlus w dziedzinie aparatów fotograficznych, osiągnięty dzięki długoterminowej współpracy z Hasselblad – legendarnym producentem profesjonalnych aparatów fotograficznych. Sprzęt marki Hasselblad towarzyszył ludziom w niezapomnianych wydarzeniach tworząc najbardziej znane zdjęcia na świecie – w tym pierwsze kroki człowieka na Księżycu.

Nowy system kamer OnePlus, Hasselblad Camera for Mobile, to przełom w fotografii smartfonowej, skupiony wokół nowego standardu firmy w zakresie wydajności kolorów – Natural Color Calibration with Hasselblad – oraz zapewnienia najwyższej jakości obrazu. Seria OnePlus 9 to nie tylko flagowy aparat, to także potężna wydajność, dzięki najnowszej platformie mobilnej Qualcomm® SnapdragonTM 888, doskonały wyświetlacz Fluid Display 2.0 z oceną DisplayMate A+ oraz technologia szybkiego ładowania – Warp Charge 65T i Warp Charge 50 Wireless.

OnePlus 9 Pro

Oszałamiający wyświetlacz QHD+ o częstotliwości odświeżania 120 Hz, korzystając z nowej generacji technologii, poprawia żywotność oraz wydajności baterii. Z kolei Warp Charge 65T i Warp Charge 50 Wireless przenoszą ładowanie na nowy poziom, radykalnie skracając czas niezbędny do naładowaniu urządzenia. Dzięki najnowszej platformie mobilnej Qualcomm® SnapdragonTM 888 zwiększającej wydajności urządzenia, OnePlus 9 Pro z łatwością poradzi sobie z najbardziej wymagającymi zadaniami.

Hasselblad Camera for Mobile

Kolor jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o jakości fotografii mobilnej. Wraz z systemem kamer Hasselblad OnePlus przeniósł kultową jakość kolorów Hasselblad do smartfona. Aby osiągnąć ten cel, OnePlus i Hasselblad wspólnie skalibrowały czujniki OnePlus 9 i 9 Pro, przeprowadzając liczne testy laboratoryjne z wykorzystaniem wysokich standardów Hasselblad w zakresie kolorów oraz za pomocą fotografii komputerowej. Ponadto wybrana grupa ambasadorów Hasselblad brała udział w tworzeniu aparatu, dostarczając OnePlus cennych wskazówek, które pomogły stworzyć system kamer w smartfonie przenoszący użytkowników na nowy poziom fotografii i estetyki.

OnePlus 9 wykorzystuje nowy standard OnePlus do kalibracji kolorów – Natural Color Calibration with Hasselblad – aby zapewnić bardziej precyzyjne i naturalnie wyglądające barwy.

Główny aparat OnePlus 9 Pro o rozdzielczości 48 MP jest wyposażony w specjalnie zaprojektowany, imponująco duży – 1/1,4” – czujnik IMX789, opracowany we współpracy z firmą Sony. OnePlus oddaje w ręce użytkowników wyjątkowe możliwości obrazowania dzięki wiodącym technologiom, w tym obiektywowi 2×2 on-chip (OCL), 12-bitowym RAW, podwójnym natywnym ISO i DOL-HDR. Kamera oferuje szybsze ustawianie ostrości, czterokrotnie więcej informacji o kolorach, co zapewnia większą dokładność, czystsze zdjęcia w dzień i w nocy oraz mniejsze rozmycie ruchu w filmach.

Niezrównany ultraszerokokątny aparat OnePlus 9 Pro o rozdzielczości 50 MP został wyposażony w czujnik Sony IMX766 1 / 1,56 cala, który zapewnia lepszą jakość obrazu i niższy poziom szumów. Pionierski obiektyw Freeform Lens wykorzystuje szereg unikalnych krzywych do korygowania wpadającego światła, zmniejszając zniekształcenia na krawędziach zdjęć do około 1%. Ultraszerokokątny aparat umożliwia również robienie wysokiej jakości zdjęć makro z możliwością ustawiania ostrości z odległości nawet 4 cm od fotografowanego obiektu.

Teleobiektyw 8 MP w OnePlus 9 Pro oferuje 3,3-krotny (77 mm) zoom z OIS, zmniejszający rozmycie, maksymalizując przy tym 30-krotny zoom cyfrowy. Ponadto dedykowany aparat monochromatyczny współpracuje z głównym aparatem OnePlus 9 Pro, który dodaje szczegóły i warstwy do czarno-białych zdjęć, a nowy tilt-shift symuluje specjalny miniaturowy efekt obiektywu tilt-shift, co pozwala uzyskać bardziej kreatywne zdjęcia.

Główny aparat OnePlus 9 Pro oferuje 16-krotnie większą liczbę pikseli w porównaniu ze standardowym 1080p dla wysokiej jakości filmów. Pozwala nagrywać z prędkością 4K 120 klatek na sekundę, dając więcej możliwości tworzenia wideo i edycji. Z kolei DOL-HDR zapewnia wyraźny obraz obiektu w podświetlonych środowiskach. Ultraszerokokątny aparat OnePlus 9 Pro może również tworzyć filmy poklatkowe podczas chodzenia.

Nowy tryb Hasselblad Pro zapewnia niewiarygodnie dokładne i naturalne kolory, zapewniając solidną podstawę do późniejszej edycji. Nowy interfejs użytkownika oparty na oprogramowaniu do przetwarzania obrazu Hasselblad, nadaje wyjątkowy wygląd i styl Hasselblad. Pozwala również na  niespotykaną dotąd kontrolę nad swoją pracą – dostrajanie zdjęć z możliwością dostosowania czułości ISO, ostrości, czasu ekspozycji, balansu bieli i nie tylko. Użytkownicy mogą również robić zdjęcia
w 12-bitowym formacie RAW z 64-krotnym efektem koloru w porównaniu z 10-bitowym formatem RAW, który jest tradycyjnie stosowany w innych smartfonach.

Fluid Display 2.0 gwarantujący płynność pracy

Wyświetlacz Fluid Display 2.0 w OnePlus 9 Pro to nowa generacja zaawansowanej technologii wyświetlania mobilnego, integrująca najbardziej zaawansowaną technologię stosowaną w wyświetlaczach OLED oraz błyskawiczną reakcję na dotyk, nawet podczas gier. Technologia LTPO umożliwia wyświetlaczowi OnePlus 9 Pro automatyczne dostosowywanie częstotliwości odświeżania od 120 Hz aż do 1 Hz, co skutkuje znacznie niższym zużyciem energii. Z koli technologia Hyper Touch umożliwia znacznie szybszy czas reakcji, zwiększając szybkość synchronizacji między procesorem a wyświetlaczem do 360 Hz – czyli do sześciu razy szybciej niż wcześniej.

Wyświetlacz OnePlus 9 Pro otrzymał ocenę A+ od DisplayMate, oferując rozdzielczość QHD+, szczytową jasność na poziomie do 1300 nitów, natywną 10-bitową głębię kolorów, materiał emitujący E4, HDR10+, MEMC, automatyczną regulację temperatury barwowej, wykrywanie światła otoczenia z przodu i z tyłu i wiele więcej. Wyświetlacz oferuje najdokładniejsze i najbardziej naturalne odwzorowanie kolorów poniżej 1,0 JNCD (Just Noticeable Color Difference) dla kolorów ocenianych jako „wizualnie nieodróżnialne”, przewyższając nawet osiągi wiodących monitorów profesjonalnych.

OnePlus 9 Pro

Wydajność

Dzięki procesorowi Qualcomm® Snapdragon ™ 888 z zintegrowanym modemem 5G, OnePlus 9 Pro zapewnia niezrównaną prędkości i niespotykaną moc. Dzięki 25% szybszemu procesorowi i 35% renderowaniu grafiki oraz nowemu węzłowi procesowemu 5 nm, procesor umożliwia oszczędność energii przy intensywnym użytkowaniu. Łączność 5G jest zasilana przez w pełni zintegrowany system X60 5G Modem-RF.

OnePlus 9 Pro jest wyposażony zarówno w pamięć RAM LPDDR5, jak i pamięć UFS 3.1, aby zapewnić najszybsze i najbardziej płynne wrażenia z użytkowania sprzętu. Pamięć RAM LPDDR5 jest 1,5x szybsza niż LPDDR4X i oferuje prędkości do 6400 Mb/s.

Warp Charge

Technologia Warp Charge 65T zapewnia moc baterii na cały dzień po 15 minutach ładownia oraz umożliwia pełne naładowanie – od 1 do 100% w zaledwie 29 minut. OnePlus 9 Pro osiąga te prędkości za pomocą niestandardowego akumulatora o pojemności 4500 mAh ze zoptymalizowaną konstrukcją dwukomorową, która zmniejsza wewnętrzny opór i ogrzewanie podczas ładowania.

Z kolei Warp Charge 50 Wireless to najszybsza w historii technologia ładowania bezprzewodowego firmy OnePlus – i jedno z najszybszych rozwiązań w branży. Dzięki ładowaniu obu akumulatorów z mocą 25 W, Warp Charge 50 Wireless przewyższa prędkość ładownia większości przewodowych rozwiązań, pozwalając uzupełnić baterię od 1% do 100% w zaledwie 43 minuty. Nowa bezprzewodowa ładowarka jest tak zaprojektowana, aby można było ładować urządzenie równie szybko zarówno w poziomie, jak i w pionie.

Zasilacz znajdujący się w pudełku może być używany również do ładowania urządzeń innych firm, w tym laptopów, tabletów i innych sprzętów do 45W za pomocą USB PD lub PPS.

Design

Projekt OnePlus 9 Pro to klasyka designu. Prosty, a zarazem stylowy wygląd gwarantuje niesamowite wrażenia wizualne. Dzięki aluminiowej ramce o grubości 2,2 mm urządzenie jest bardzo dobrze wyważone i wygodne w użytkowaniu. W porównaniu z poprzednią generacją, zakrzywiony wyświetlacz OnePlus 9 Pro został starannie zoptymalizowany, aby zminimalizować przebarwienia i zamglenia. 

OnePlus 9 Pro jest dostępny w trzech inspirowanych naturą wersjach kolorystycznych – Morning Mist, Pine Green i Stellar Black. Smartfon spełnia normę IP68 w zakresie odporności na wodę i kurz.

Więcej informacji o OnePlus 9 Pro znajdziesz na oficjalnej stronie producenta.

OnePlus 9

OnePlus 9 oferuje równie flagowe doświadczenie użytkowania smartfona. Został wyposażony w wyświetlacz 120 Hz, procesroe Qualcomm® SnapdragonTM 888 z modemem 5G, technologię szybkiego ładowania Warp Charge 65T, a także aparat Hasselblad.

Aparat

System kamer w OnePlus 9 wykorzystuje te same zaawansowane standardy kolorów, co OnePlus 9 Pro – Natural Color Calibration with Hasselblad. System trzech aparatów daje użytkownikom możliwość robienia oszałamiających zdjęć, chrakteryzujących się najbardziej naturalnymi barwami, zapewniając profesjonalne wrażenia z fotografowania.

OnePlus 9 wykorzystuje ten sam wiodący w branży ultraszerokokątny aparat 50 MP, co OnePlus 9 Pro. Główny aparat 48 MP oferuje również wyjątkowe możliwości obrazowania dzięki specjalnie zaprojektowanemu czujnikowi Sony IMX689 1 / 1,43”, obiektywowi 2×2 OCL, 12-bitowym RAW, czy podwójnemu natywnemu ISO i 3-HDR. System kamer OnePlus 9 oferuje szybsze prędkości ustawiania ostrości, 64-krotnie więcej informacji o kolorze w porównaniu z tradycyjnymi 10-bitowymi czujnikami.

Wyświetlacz 120 Hz

OnePlus 9 został wyposażony w wyświetlacz 120 Hz zapewniający płynną pracę oraz niesamowite wrażenia wizualne. Korzystając z tego samego najwyższej klasy płaskiego wyświetlacza, co OnePlus 8T, który otrzymał ocenę DisplayMate A+, 6,55-calowy wyświetlacz Fluid AMOLED 120 Hz w OnePlus 9 umożliwia dokładne odwzorowanie kolorów i jeszcze lepszą automatyczną regulację jasności.

Aby poprawić wrażenia podczas oglądania filmów HDR, jasność wyświetlacza OnePlus 9 może wzrosnąć do 1100 nitów. Ekran został także wyposażony w dwa czujniki oświetlenia otoczenia z 8192 poziomami jasności, które umożliwiają płynną automatyczną regulację. Funkcja Comfort Tone dostosowuje również temperaturę barwową wyświetlacza, aby dopasować ją do otoczenia, co zapewnia bardziej komfortowe wrażenia podczas czytania.

Warp Charge

Bateria o pojemności 4500 mAh w OnePlus 9 wykorzystuje zoptymalizowaną konstrukcję z dwoma ogniwami, która jest w stanie naładować telefon od 1% do 100% w zaledwie 29 minut. Modele OnePlus 9 dostępne w Ameryce Północnej oraz Europie obsługują również ładowanie bezprzewodowe Qi do 15 W, dla zapewnienia użytkownikom jeszcze większej wygody.

Design

OnePlus 9 dzieli prosty, a zaraz ponadczasowy design wersji Pro. Zakrzywiona tylna konstrukcja oraz niewielka waga sprawiają, że urządzenie dobrze leży w dłoni. Występuje w trzech kolorach inspirowanych naturą – Winter Mist, Arctic Sky i Astral Black.

Więcej informacji o OnePlus 9 znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej.

OxygenOS 11

Stworzona we współpracy ze społecznością OnePlus, nakładka OxygenOS 11 zapewnia szybkość, płynność pracy oraz dużą swobodę personalizacji urządzań z serii OnePlus 9. 

Nowa technologia Turbo Boost 3.0 pozwala na optymalizowanie pamięci, tak by w tle mogło pracować ponad 25% więcej aplikacji niż dotychczas. Firma OnePlus osiągnęła to dzięki kompresji pamięci RAM, która zmniejsza ilość danych w pamięci, oraz wirtualnej pamięci RAM, która zamienia pamięć masową telefonu w pamięć RAM. 

Dla fanów gier mobilnych OnePlus wykorzystuje tryb Pro Gaming uwalniający moc procesora głównego i graficznego urządzeń z serii OnePlus 9 oraz blokujący powiadomienia z aplikacji, połączenia i inne elementy rozpraszające uwagę. A wszystko to, aby użytkownicy mogli w pełni zanurzyć się w swoich ulubionych grach. Z kolei zoptymalizowany pięciowarstwowy system chłodzenia dla graczy, OnePlus Cool Play, pomaga w odprowadzaniu ciepła podczas intensywnych rozgrywek.

OnePlus Watch

Jako pierwsze urządzenie typu wearable, zegarek OnePlus Watch może stać się integralną częścią codziennego życia użytkowników OnePlus.  Oferuje stylowe wzornictwo, bezproblemową łączność między urządzeniami, inteligentne śledzenie aktywności fizycznej i niezwykle długą żywotność baterii.

Design

Okrągła koperta przypomina wyglądem tradycyjny zegarek, a ręcznie polerowany gładki łuk z boku obudowy nadaje mu wyrafinowany wygląd. Obudowa o średnicy 46 mm jest wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Zakrzywione szkło (2,5D) tarczy i subtelny, błyszczący wzór CD na ramce wyświetlacza sprawiają, że wygląda jeszcze bardziej elegancko.

OnePlus Watch Cobalt Limited Edition

Dopełniając minimalistyczną estetykę Classic Edition, OnePlus Watch Cobalt Limited Edition idzie o krok dalej w dziedzinie wzornictwa premium. Obudowa zegarka w wersji limitowanej jest wykonana ze stopu kobaltu – unikalnego, hipoalergicznego materiału, który jest dwukrotnie twardszy i bardziej odporny na korozję niż tradycyjna stal nierdzewna. Tarcza wykonana jest ze specjalnie przetworzonego szkła szafirowego, o współczynniku Mohsa równym 9, zapewniającego większą jasność i wyjątkową odporność na zarysowania. 

Bezproblemowa łączność  

Zegarek OnePlus bezproblemowo łączy się z wszystkimi urządzeniami OnePlus. Umożliwia wyświetlanie powiadomień i odpowiadanie, nawiązywanie i odbieranie połączeń telefonicznych, sterowanie muzyką i robienie zdjęć. Zegarek OnePlus Watch jest wyposażony w 4 GB autonomicznej pamięci masowej (2 GB pamięci użytkowej), która wystarczy do przechowywania ponad 500 utworów. Jest kompatybilny z większością bezprzewodowych słuchawek dousznych. Łączy się też z telewizorem OnePlus, działając jako inteligentny pilot, który może zmniejszyć głośność, gdy ktoś do Ciebie dzwoni, a nawet wyłączyć telewizor, gdy wykryje, że zasnąłeś.

OnePlus Watch (official - rodzaje)

Potężna bateria i fitness  

OnePlus Watch zapewnia użytkownikom wyjątkową żywotność baterii, dostarczając energii na cały dzień po zaledwie 5 minutach ładowania lub na tydzień – po 20 minut ładowania. Wytrzymała bateria o pojemności 402 mAh wystarcza nawet na dwa tygodnie ciągłego użytkowania, a najbardziej aktywnym użytkownikom – na tydzień. 

Zegarek OnePlus Watch jest odporny na wodę i kurz (spełnia kryteria 5ATM + IP68) oraz oferuje ponad 110 rodzajów treningów, w tym automatyczne wykrywanie treningów podczas joggingu i biegania, dzięki czemu dotrzymuje Ci kroku nawet przy najbardziej intensywnych ćwiczeniach. Wspiera w osiąganiu zamierzonych wyników, dzięki takim wskaźnikom jak: puls, dystans, spalone kalorie, monitorowanie prędkości czy efektywność SWOLF dla pływaków. Dzięki wbudowanemu modułowi GPS, zegarek OnePlus dokładnie śledzi całą Twoją aktywność, nawet gdy nie masz przy sobie telefonu. Oferuje także inne przydatne funkcje, w tym monitorowanie nasycenia krwi tlenem (SpO2), wykrywanie stresu, trening oddechowy, alerty szybkiego tętna, a dla prowadzących siedzący tryb życia – przypominanie o podstawowym ruchu. Zegarkiem można bezproblemowo sterować dzięki aplikacji OnePlus Health.

Więcej informacji o OnePlus Watch znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej.

Cena i dostępność

OnePlus 9 Pro oraz OnePlus 9 będą dostępny w przedsprzedaży na OnePlus.com od 23 marca od godz. 16:30 CET. W Polsce OnePlus 9 Pro będzie dostępny w przedsprzedaży wyłącznie w sieci Play od 26 marca, w opcji 256GB w kolorze Pine Green, zgodnie z cennikiem operatora. Wyłączność operatorska będzie obowiązywała do końca kwartału. 

W regularnej sprzedaży OnePlus 9 Pro będzie dostępny od 31 marca, OnePlus 9 – od 26 kwietnia, na x- kom.pl oraz w Media Expert.

Sugerowane ceny detaliczne:

  • OnePlus 9 12GB/256GB kolor Winter Mist – 3799 zł
  • OnePlus 9 8GB/128GB  kolor Arctic Sky – 3349 zł
  • OnePlus 9 PRO 12GB/256GB kolor Stellar Black – 4699 zł
  • OnePlus 9 PRO 12GB/256GB kolor Pine Green – 4699 zł
  • OnePlus 9 PRO 8GB/128GB kolor Stellar Black – 4299 zł

Zegarek OnePlus Watch będzie dostępny w cenie od 159 EUR. O dostępności w Europie poinformujemy w ciągu najbliższych tygodni.

*Dostępności kolorów w Polsce mogą ulec zmianie.

źródło: OnePlus