Empik Go teraz także na czytnikach Kindle!

Aplikacja Empik Go zadebiutowała dla czytników marki Kindle, jednocześnie usługa będzie bardziej dostępna do większego grona czytelników.

Empik Go dostępny na czytnikach Kindle

Usługa Empik Go otwiera się na kolejną grupę użytkowników. Aplikacja z audiobookami i e-bookami była do tej pory dostępna na telefony, tablety oraz czytniki e-booków Inkbook i Pocketbook. Od teraz abonenci Empik Go mogą czytać e-booki dostępne w aplikacji na czytnikach Kindle firmy Amazon. Aplikacja w wersji beta trafiła do pierwszych czytelników pod koniec października tego roku. Jeszcze w grudniu pojawi się jej wersja 1.0, która uwzględni komentarze zgłaszane przez fanów e-booków. Co ważne, czytnik Kindle będzie stanowił dodatkowe urządzenie, na którym będzie można korzystać z abonamentu.

Kindle to obecnie najpopularniejsze czytniki e-booków nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W Stanach Zjednoczonych te urządzenia posiada 72% właścicieli czytników (wg statista.com), zaś w Polsce – aż 82% (wg innovationspr.pl). Dlatego też rozwiązanie na popularne „kundelki” było konieczne. Ten trend widać było wyraźnie w zapytaniach spływających od naszych abonentów – umożliwienie czytania ebooków z Empik Go na Kindle było najpopularniejszą sugestią i dla nas stanowiło priorytetowe zadanie.

Użytkownicy aplikacji w każdym miesiącu będą mogli przesłać do swojej biblioteki aż 10 tytułów z ponad 35-tysięcznej oferty ebooków. Zaś równolegle na swoim smartfonie czy tablecie – korzystać z pozostałych zasobów aplikacji: ponad 35 tys. audiobooków, słuchowisk i podcastów. Możliwość korzystania z aplikacji Empik Go na czytnikach Kindle to także duża szansa dla wydawców książek, których tytuły będą miały szansę dotrzeć do kolejnej grupy odbiorców – hard userów czytników marki Kindle.

Aby korzystać z Empik Go na czytniku Amazonu, należy zainstalować aplikację na swoim komputerze (z systemem operacyjnym Windows – od wersji 7 i macOS – od wersji 11). Następnie należy najpierw podłączyć do niego czytnik i przesłać tytuły ze swojej biblioteki Empik Go na Kindla.

Empik Go dostępny na czytnikach Kindle

E-booki przesłane na czytnik będą dostępne do końca ważności abonamentu (pełnych 30 dni). Czytnik należy co miesiąc zsynchronizować, podłączając go kablem do komputera i uruchamiając synchronizację w aplikacji. Aplikacja jest dostępna dla klientów z aktywnymi subskrypcjami Empik Go  oraz uczestników programu Empik Premium i Empik Premium Free. Z usługi będzie można korzystać w ramach dowolnego abonamentu, w tym dedykowanego  bibliotekom. Więcej o Empik Go na czytniki Kindle, znajdziesz na stronie internetowej usługi.

Aplikację możesz pobrać także na smartfona lub tablet ze sklepu App Store i Google Play:

źródło: Empik