Tak mogłyby wyglądać przezroczyste słuchawki i ładowarka Apple’a

Zobacz zdjęcia prototypowych słuchawek AirPods i ładowarki, posiadających przezroczystą obudowę – projekty prezentują pracę inżynierów i byłyby ciekawym urozmaiceniem w portfolio Apple’a.

Prototypy przezroczystych słuchawek AirPods i ładowarki Apple'a
Prototypy przezroczystych słuchawek AirPods i ładowarki Apple’a

Kolekcjoner urządzeń Apple’a, Giulio Zompetti, sfotografował prototypową ładowarkę Apple’a o mocy 29 W i może to być jeden z rzadkich przypadków, w których prototyp może wyglądać lepiej niż ostateczna wersja. To, co czyni go wyjątkowym, to to, że możesz dosłownie zobaczyć proces projektowania Apple’a dzięki przezroczystej plastikowej obudowie, w przeciwieństwie do wersji detalicznej, w której elementy wewnętrzne są ukryte przez nieprzezroczysty biały plastik.

Zompetti opublikował również na Twitterze inny prototyp słuchawek AirPods, które pasują do nazwy „Air”. Retro-futurystyczny wygląd gęsto upakowanej elektroniki sprawia, że ​​żałuję, że Apple znów będzie sprzedawać przezroczyste gadżety.

Przezroczysta elektronika była (fajną) modą w latach 90., a iMac G3 firmy Apple często był przywoływany przez tych, którzy wspominali epokę przezroczystej lub półprzezroczystej elektroniki, obok Nintendo 64 i przezroczystego telefonu stacjonarnego Unisonic.

Ale wygląda na to, że nadchodzi pewnego rodzaju odrodzenie: możesz kupić etui, które sprawiają, że masz przezroczysty telefon (bez ryzyka związanego ze zdrapywaniem farby lub plastiku z tylnego panelu). Firmy takie jak Nothing wypuszczają faktycznie przezroczyste gadżety – słuchawki ear (1). Nie wspominając o różnorodności modów dostępnych na rynku wtórnym dla konsol, takich jak przezroczysta obudowa zamienna Nintendo Switch Lite, które pozwalają zastąpić nieprzezroczysty plastik urządzenia na etui, które pokazuje elementy wewnętrzne.

Użytkownik Reddita Odellot, opublikował ogromną kolekcję przezroczystych gadżetów, w tym kontroler PS5 i DualSense.

W dzisiejszych czasach wydaje się mało prawdopodobne, aby Apple faktycznie chciało sprzedawać sprzedawać przezroczyste urządzenia – kolory urządzeń profesjonalnych są rzadkością, a nawet logo Apple przestało ponownie świecić. Mam jednak nadzieję, że Apple wróci do swoich korzeni, jeśli przezroczyste urządzenia zaczną wracać do łask w wielkim stylu.

Może Apple zdecyduje się pokazać imponującą pracę swoich inżynierów, montując przezroczyste obudowy? W końcu firma uwielbia się tym chwalić na każdej swojej konferencji. Dlaczego nie pozwolić użytkownik na zajrzenie wgłąb urządzeń, bez ich rozkręcania?

Jeśli lubisz oglądać elementy wewnętrzne urządzeń Apple, Zompetti opublikował również zdjęcia prototypu AirPower na początku tego roku, pokazując niesamowite obwody.

źródło: The Verge