Empik Premium Free z darmową dostawą na stałe

Empik zdecydował się na odważne posunięcie – wprowadza całkowicie darmową dostawę dla swoich klientów w ramach darmowego Empik Premium Free.

Empik Premium Free z bezpłatną dostawą

Od 2 września dostawa do Paczkomatów i punktów odbioru dostępna jest za 0 zł – na stałe. Firma wprowadziła ją w ramach bezpłatnej, nowej usługi Empik Premium Free, która zastąpiła program lojalnościowy Mój Empik. Z rozwiązania może skorzystać ponad 5 milionów dotychczasowych użytkowników Mojego Empiku, którzy automatycznie przechodzą do nowego programu, a także nowi klienci. Rok 2020 jeszcze się nie zakończył, a już pewne jest, że będzie przełomowy dla segmentu handlu internetowego w Polsce. Penetracja e-commerce skokowo wzrosła – w wyniku ograniczeń związanych z pandemią do zakupów internetowych przekonało się już 72% internautów¹. Dla wielu konsumentów wciąż jednak znaczącą barierą jest koszt dostawy zamawianych produktów.

Dostawa całkowicie za darmo i szereg dodatkowych korzyści

Empik Premium Free zadebiutował 2 września 2020 roku, oferując dla każdego klienta darmową dostawę do Paczkomatów i punktów odbioru. Użytkownicy mają także dostęp do ponad 200 tytułów audiobooków i e-booków oraz do podcastów w aplikacji Empik Go. Empik Premium Free to również wyjątkowe promocje i oferty specjalne dostępne zarówno stacjonarnie, jak i online i w aplikacji mobilnej. Na początek klienci mogą kupić za pół ceny drugi produkt z kategorii książka, muzyka i film.

Empik Premium Free zastępuje istniejący od 2016 r. Mój Empik, którego ponad 5 mln użytkowników automatycznie stało się członkami nowego programu – bez konieczności ponownej rejestracji. Program jest otwarty również dla wszystkich nowych użytkowników.

Wygodne zakupy z aplikacją

Sercem Empik Premium Free jest aplikacja mobilna. Rejestracja do programu odbywa się w niej szybko i wygodnie. W aplikacji klient znajdzie dostęp do historii zakupów oraz do ofert promocyjnych z różnych kategorii – obok Książek, Muzyki i Filmu, także np.: Dom i Ogród, Zabawki, Sport czy Zdrowie i Uroda. Użytkownicy mają także możliwość zwrotu towaru bez fizycznego paragonu w ciągu 30 dni. Dokonując zakupów w sklepach stacjonarnych, wystarczy pokazać sprzedawcy widoczny w aplikacji kod klienta, aby korzystać z dodatkowych rabatów i promocji. A od 7 września użytkownicy aplikacji mobilnej mogą otrzymać w sklepach dodatkowy rabat 5% na nieprzecenione produkty.

Porównanie pakietów Empik Premium Free (bezpłatny) i Empik Premium

Porównanie pakietów Empik Premium Free (bezpłatny) z Empik Premium (płatny)

Program odpowiedzialny społecznie

Każdy zakup w ramach Empik Premium Free, podobnie jak wcześniej w Moim Empiku, to cegiełka, która pomaga co roku przekazać 10 tysięcy nowych książek bibliotekom szkolnym w ramach akcji 1000 powodów by czytać. Do tej pory Empik przekazał 42 tysiące książek dla 42 szkół podstawowych w Polsce.

Jeszcze więcej oszczędności i korzyści z pełnym Empik Premium

Większy pakiet benefitów oferuje pełny wariant Empik Premium. Dzięki 15% zniżki w salonach i do 20% zniżki na setki tysięcy produktów na Empik.com, darmowej dostawie we wszystkich opcjach – w tym kurierem i 3% zwrotu środków za zakupy, klienci oszczędzają na zakupach ok. 50 zł miesięcznie. Do tego dochodzi atrakcyjny pakiet kulturalny – m.in. możliwość swobodnego korzystania z ponad 13 tysięcy audiobooków i e-booków oraz kilku tysięcy podcastów w Empik Go.

Od dziś użytkownicy Premium zyskali także 6-miesięczny darmowy dostęp do milionów utworów w aplikacji streamingowej Empik Music. Obecnie trwa promocja, dzięki której Empik Premium można wykupić na rok za 39,99 zł, co oznacza 3,33 zł miesięcznie.

Empik zapowiada intensywny rozwój obydwu programów i kolejne nowoczesne rozwiązania, z których użytkownicy będą mogli korzystać jeszcze w tym roku.

Szczegóły na empik.com/premium/free i w regulaminie. 

¹ Raport Izby Gospodarki Elektronicznej „E-Commerce w Polsce. Gemius dla e-Commerce Polska 2020” z czerwca 2020 r.

źródło: Empik