Nowy AT-AT™ za 3500 zł od LEGO to niezłe bydlę!

Nowy zestaw AT-AT™ (#75313) od Lego jest chyba praktycznie wystarczająco duży, aby podbić prawdziwą bazę rebeliantów!

AT-AT LEGO Star Wars #75313 (2021)

Bojowy robot kroczący AT-AT™ (#75313) za 3500 zł to najnowszy zestaw z kolekcji Ultimate Colector Series z serii Gwiezdnych wojen (Star Wars) od LEGO, w wyjątkowo dużych rozmiarach! Składająca się z 6785 części replika kultowego robota bojowego AT-AT, to najsłynniejszy pojazd, który można było podziwiać podczas szturmu na bazę Rebelii na Hoth w filmie Imperium kontratakuje.

Nic dziwnego, że nowy zestaw jest częścią serii Lego Ultimate Collector Series, która od lat oferuje ultra-dokładne (i bardzo drogie) odtworzenia klasycznych statków i postaci z Gwiezdnych wojen, takich jak niedawno wydany Republic Gunship lub uroczy R2-D2.

I chociaż Lego wypuściło już wiele zestawów AT-AT, żaden z nich nie jest tak fajny jak ten nowy, który ma 62 cm wysokości, 24 cm szerokości i aż 69 cm głębokości! Do tego ma ruchome nogi i zdejmowane boki, aby można było pokazać wnętrze robota.

Transportowiec nadaje się również do przewozu cesarskiego legionu (wielkości LEGO): podczas gdy zestaw zawiera tylko dziewięć minifigurek — generała Veersa, dowódcę szturmowców śnieżnych, czterech szturmowców śnieżnych i dwóch kierowców AT-AT, a także atakującego Luke’a Skywalkera, który może zwisać pod spodem — zestaw może pomieścić aż 40 figurek (zakładając, że masz tylu szturmowców, aby go nimi wypełnić). UCS AT-AT ma również miejsce na maksymalnie cztery motocykle ścigacza (chociaż niestety tylko dwa są w zestawie) i pistolet na statywie dla pełnej imperialnej siły ataku.

W ramach dbałości o szczegóły zestaw zawiera również „ruchome nogi i głowę, otwierane włazy, działa z realistycznym odrzutem, obrotowe działa, właz do zrzucania bomb oraz hak do przyczepienia do liny Luke’a Skywalkera”.

Chociaż gigantyczny AT-AT rzeczywiście wygląda świetnie, wciąż nie jest na poziomie wielkiego zestawu Lego z serii Gwiezdnych Wojen: Ultimate Collectors Series Millennium Falcon z 2017 roku, który (przynajmniej w tym czasie) był sprzedawany za podobną cenę, ale miał więcej elementów, więcej minifigurek i znacznie bardziej kultowy statek. AT-AT po prostu nie może konkurować z najszybszym gratem w galaktyce.

Nowy zestaw Lego UCS AT-AT będzie dostępny w sprzedaży 26 listopada 2021 roku na stronie internetowej LEGO — w sam raz na święta, zakładając, że uda Ci się zdobyć choć jeden :)

źródło: LEGO