W sobotę 6 listopada 2021 r. fani obchodzą Dzień Stranger Things

Sprawdź kompletne informacje na temat wydarzenia Stranger Things Day 2021, który obchodzony jest co roku 6 listopada.

Stranger Things Day (logo)

Dokładnie 6 listopada 1983 r. zaginął mieszkający w Hawkins w stanie Indiana Will Byers. Choć mieszkańcy Hawkins dawno zaprzestali poszukiwań, przyjaciele Willa nie poddawali się i trafili w końcu na dziewczynę o tajemniczo brzmiącym imieniu: Jedenastka. Całkowicie samotna uciekinierka skrywała nadprzyrodzoną moc. Jedenastka postanowiła zrobić wszystko, aby pomóc w poszukiwaniach zaginionego chłopca.

Fani serialu z całego świata obchodzą 6 listopada jako międzynarodowy dzień „Stranger Things” (Stranger Things Day 2021). Z tej okazji Netflix przygotował dla fanów „Stranger Things” coś wyjątkowego.

Na profilach społecznościowych serialu i Netfliksa zostaną zaprezentowane najnowsze materiały wideo oraz wyjątkowe treści, przeprowadzone zostaną także transmisje z wydarzeń dla fanów na żywo oraz będzie można nabyć limitowaną serię gadżetów dostępnych zarówno przez internet, jak i w sklepach stacjonarnych. 

Komplet informacji na temat wydarzenia Stranger Things Day 2021: 

 • Północ czasu pacyficznego (8:00 czasu polskiego): Rozpocznij świętowanie, odwiedzając profile społecznościowe dedykowane serialowi „Stranger Things”. 
 • 7:00 czasu pacyficznego (15:00 czasu polskiego): Słowo klucz: Kalifornia. Rzuć okiem na lokację, w której będzie toczyć się fabuła sezonu czwartego. 
 • 9:00 czasu pacyficznego (17:00 czasu polskiego): Poznaj świat „Stranger Things” w zupełni nowy sposób dzięki pierwszej w historii mapie Hawkins stworzonej przez artystę Kyle’a Lamberta. 
 • 11:00 czasu pacyficznego (19:00 czasu polskiego): Poznaj tytuły odcinków sezonu czwartego „Stranger Things”.
 • 13:00 czasu pacyficznego (21:00 czasu polskiego): Zobacz, jak będą wyglądać pierwsze tematyczne sklepy tymczasowe związane z serialem „Stranger Things”, które otworzą się w Los Angeles i Nowym Jorku. Niżej znajdziesz m.in. dane adresowe i wskazówki dojazdu. 
 • 14:00 czasu pacyficznego (22:00 czasu polskiego): Blok poświęcony obchodom dnia „Stranger Things”. Nasi wspaniali twórcy oraz kolekcjonerzy zainspirują Cię do świętowania tego wyjątkowego dnia.
 • 16:00 czasu pacyficznego (północ czasu polskiego): Od kostiumów po charakteryzację — zobacz, jak aktorzy wcielają się w odgrywane przez siebie postacie na potrzeby sezonu czwartego.  

To nie wszystko. W internecie czeka na Ciebie jeszcze więcej do odkrycia:

 • Profile społecznościowe „Stranger Things” będą świętować razem z Tobą przez cały dzień, publikując treści od fanów oraz udostępniając ulubione momenty i cytaty z serialu. 
 • W facebookowej aplikacji Messenger zostanie udostępniony globalnie nowy zestaw naklejek oraz filtrów rzeczywistości rozszerzonej i nie tylko. 
 • W serwisie Canva przejrzyj dostępne szablony projektowe inspirowane serialem „Stranger Things” zoptymalizowane pod kątem największych serwisów społecznościowych (TikTok, Instagram, Twitter, Facebook i Snapchat), w tym tła do czatów wideo w aplikacjach, takich jak Zoom i Google Hangouts. Zasoby te będą dostępne przez ograniczony czas dla użytkowników komputerów oraz urządzeń przenośnych z systemem iOS i Android.

Oferta sklepów stacjonarnych:

 • W sklepach Walmart, Target, Amazon oraz innych sklepach sieciowych na całym świecie, takich jak Foot Locker, Snipes i Zalando, znajdziesz nowe produkty inspirowane serialem „Stranger Things”, w tym kolekcję odzieżową Hawkins High firmy Champion oraz zabawki i gadżety od m.in. Bandai i Funko.
 • W oficjalnym sklepie pod adresem netflix.shop znajdziesz szeroką ofertę produktów związanych z serialem „Stranger Things” od gadżetów i odzieży marki Chogrin po limitowaną edycję płatków śniadaniowych „Stranger Things” marki General Mills (Cheerios, Lucky Charms i Cinnamon Toast Crunch). Nie zapomnieliśmy także o figurce Elegorgona marki iam8bit.
 • Nowy, utrzymany w świątecznym klimacie komiks „Stranger Things” od Dark Horse Comics będzie dostępny w Twoich ulubionych sklepach z komiksami.
 • W Ameryce Łacińskiej firma Estrela wprowadzi do oferty dwie lalki Susi inspirowane serialem „Stranger Things”. W większości placówek Hypermarket i Fast Fashion oraz sklepach w Ameryce Łacińskiej będą także dostępne kolekcje specjalne.  
 • Z kolei w Europie w sklepie internetowym sieci Sephora oraz jej sklepach stacjonarnych, w tym we flagowej placówce przy paryskich Polach Elizejskich, będzie dostępna kolekcja kosmetyków Merci Handy. W sklepach Panini będą dostępne gry, puzzle i karty kolekcjonerskie.
 • Na rynku azjatyckim owocem współpracy All Rights Reserved i Futura Laboratories jest figurka kolekcjonerska Jedenastki z cytatem „Friends Don’t Lie” w typowym dla Futury foncie. Figurka ta będzie dostępna globalnie razem z limitowaną kolekcją odzieży. 
 • Fani z USA mogą zobaczyć, jak będą wyglądać pierwsze tematyczne sklepy związane z serialem „Stranger Things”, które otworzą się przy Times Square w Nowym Jorku oraz w centrum handlowym The Americana at Brand w Los Angeles. W sklepach tych będzie można kupić wyjątkowe pamiątki oraz serialowe gadżety, a także przypomnieć sobie najsłynniejsze serialowe lokacje, takie jak dom Joyce, salon gier Palace Arcade, centrum handlowe Starcourt Mall, rosyjskie laboratorium, Druga Strona i Hawkins High. Aby odwiedzić jeden ze sklepów, zarejestruj się tutaj.
Plakat Stranger Thing (6 listopada)

A to nie wszystko!

Fascynujący świat serialu „Stranger Things”, pełen genialnych opowieści i postaci, jeszcze nigdy nie był tak blisko! Aby uzyskać więcej informacji i uczcić ten wyjątkowy dzień, zajrzyj na oficjalne profile społecznościowe serialu „Stranger Things”: 

źródło: Netflix Polska