Stranger Things Puzzle Tales: Apple promuje nową grę freemium

Oficjalna łamigłówka RPG Netflixa pt. „Stranger Things Puzzle Tales” otrzymała niedawno sporą aktualizację – w idealnym czasie na tego typu rozgrywki.

Gra mobilna „Stranger Things: Puzzle Tales”

Maszynka do zarabiania pieniędzy została ponownie uruchomiona: zespół programistów z Next Games cieszy się popularnością, dzięki wyprodukowanej przez Netflix tajemniczej serii Stranger Things – teraz umieścił nową wersję gry freemium w sklepie App Store: Stranger Things Puzzle Tales. Apple również obecnie promuje darmową grę na iPhone’y i iPady w widocznym miejscu w rotacji banerów w obszarze gier w App Storze, obok dzisiejszego wydarzenia „Seansu Stranger Things z obsadą”.

Stranger Things Puzzle Tales zajmuje około 275 MB i można ją pobrać na urządzenia z systemem iOS lub iPadOS 10.0 (lub nowszym) oraz Androidem 7.0 (lub nowszym). Gra dostępna jest w języku angielskim, ale nie powinniście mieć problemu ze zrozumieniem prostych komunikatów.

Sama gra jest mieszanką klasycznych łamigłówek Match3, które są połączone z turowymi bitwami i typowymi elementami RPG. W Stranger Things Puzzle Tales możesz zebrać ponad 50 różnych wersji postaci z pierwszych czterech sezonów serii i w oparciu o ich nadprzyrodzone zdolności rekrutować odpowiednich członków grupy do bitew i stopniowo je ulepszać.

Tajemnicze zadania, walki z bossami i nagrody

Akcja gry rozgrywa się w znanym miasteczku Hawkins w stanie Indiana, gdzie osadzona jest sama seria. Na graczy czekają tajemnicze zadania i wielkie walki z bossami, w tym przeciwko Demogorgonowi, Łupieżcy Myśli i innym potworom z serii. W różnych miejscach, takich jak Hawkins National Laboratory, Starcourt Mall czy Palace Arcade, czekają na Ciebie nadprzyrodzone łamigłówki, a na wytrwałych graczy czekają codzienne nagrody.

Cała nadprzyrodzona zabawa jest finansowana bardzo realnymi metodami: zakupy w aplikacji za materiały eksploatacyjne. A tutaj jest cała gama monet, gwiazdek, diamentów i nie tylko. Połączenie zagadek Match3, turowych bitew i fabuły z elementami RPG zostało w zasadzie zaimplementowane bardzo dobrze, ale postać free-to-play psuje zabawę po krótkim czasie.

Zrzuty ekranów z gry mobilnej Stranger Things: Puzzle Tales
Zrzuty ekranów z gry mobilnej Stranger Things: Puzzle Tales

Niestety, w App Storze jest już mnóstwo takich gier, a Stranger Things Puzzle Tales to tylko jeden z wielu tytułów, pomimo bardzo udanej serii, za którą stoi.

źródło: AppGefahren