Jak się sprawdza yeedi vac station w praktyce?

Sprawdzam, jak działa i jakie ma funkcje najnowszy model yeedi vac station z funkcją mopowania i stacją dokująco-opróżniającą.

yeedi vac station - samoopróżniający się robot odkurzający

Najnowszy bohater sprzątania domu 3 w 1 marki yeedi – odkurza, mopuje i samodzielnie opróżnia pojemnik na śmieci. Tym samym wypełnia lukę w rodzinie robotów odkurzających firmy, łącząc najlepszy model firmy ze stacją ładującą z funkcją automatycznego opróżniania pojemnika na śmieci. Takie połączenie nie jest nowością na rynku robotów sprzątających, ale jest to pierwszy taki zestaw marki yeedi, która pozycjonuje się dość dobrze pod względem jakości i przystępnej ceny.

Robot yeedi vac station został wydany w tym roku i jest wersją na sterydach, testowanego już przez nas na początku tego roku, całkiem niezłego modelu yeedi 2 hybrid – który obecnie można już kupić poniżej 900 zł!

Wciąż rośnie popularność samoopróżniających się robotów odkurzających , ale yeedi vac station to jeden z najtańszych takich robotów, z jakim się spotkałem. Jego aplikacja jest miejscami trochę niedopracowana i nie ma polskiego tłumaczenia, ale jakość odkurzania jest znakomita i ciężko pominąć robota w tej cenie. Jest dostępny w sprzedaży bezpośrednio od producenta na Allegro i wysyłany z polskiego magazynu.

Ale czy warto zainwestować w robota odkurzająco-mopującego z dodatkową stacją ładującą, która opróżnia się automatycznie po każdym sprzątaniu? Sprawdź poniższą recenzję tego modelu i zdecyduj, czy będzie wystarczający, aby uporać się ze sprzątaniem Twojego mieszkania lub domu?

W yeedi vac station największym wyróżnikiem jest oczywiście samoczynnie opróżniająca pojemnik stacja ładująca, której worek powinien wystarczyć na około miesiąc regularnego odkurzania. Jednak oprócz dodania samej stacji, producent ulepszył prawie wszystkie parametry urządzenia, dzięki czemu jest to obecnie flagowy i najbardziej wszechstronny model tej marki.

Na skróty

Przejdź do interesującej Cię sekcji, klikając na poniższe odnośniki:

cechy

Najważniejsze funkcje yeedi vac station

Zaawansowany robot odkurzający z funkcją mopowania i samoopróżnianiem.

3 w 1

odkurza i mopuje a po wszystkim sam opróżnia pojemnik na kurz

3000 Pa

maksymalne podciśnienie ssania. to aż 3000 Pa, w połączeniu z czujnikami i rozpoznawaniem dywanów daje idealne efekty

200 minut

czas pracy bezprzewodowej to ponad 3 godziny odkurzania na najniższej mocy

aplikacja

zdalne starowanie za pomocą w pełni funkcjonalnej aplikacji mobilnej yeedi w języku angielskim

Stacja próżniowa robota yeedi vac station jest na tyle duża, aby pomieścić 2,5-litrowy worek na śmieci i jednocześnie zmieścić się pod stołem – ma wymiary 43 ✕ 20 ✕ 42 cm. Potrzeba na niego nieco więcej miejsca niż na zwykłego robota, ponieważ stacja jest większa niż standardowa ładowarka mieszcząca się pod meblami lub łóżkiem. Dodatkowym ulepszeniem jest plastikowa osłona podłogi, która zapobiega wylewaniu się wody z mopa na podłogę.

Biorąc pod uwagę, że główny robot ma zbiornik na śmieci o pojemności 450 ml, do worka próżniowego zostanie odessanych 5,5 pełnych ładunków. Uruchamiając odkurzacz średnio kilka razy w tygodniu, jednorazowa torba najprawdopodobniej wytrzyma od jednego do dwóch miesięcy. Worki nie są jeszcze dostępne na Allegro, ale można je kupić w cenie ok. 78 zł za 3 sztuki w oficjalnym sklepie yeedi.

Sam robot odkurzający ma praktycznie taki sam wygląd i wymiary jak poprzednie modele ze średnicą 35 cm i wysokości 7,7 cm – dzięki czemu jest w dalszym ciągu jednym z najniższych robotów, dzięki czemu z łatwością zmieści się pod wieloma meblami i między większością nóg krzeseł.

Opis elementów robota yeedi vac station
Opis elementów robota

Na górze znajduje się tylko jeden przycisk, którym uruchamiamy i zatrzymujemy czyszczenie. Jest też kamera do systemu nawigacji Visual SLAM, która mapuje Twój dom, aby robot mógł łatwiej nawigować. Po otwarciu górnej części znajdziemy standardowy pojemnik na śmieci, który można też samemu opróżnić. Warto też, od czasu do czasu wyczyścić go i umyć w nim filtr. Pod klapą znajduje się również mini szczotka z nożykiem do rozplątywania wkręconych w szczotki włosy i wymiatania kurzu z filtra.

Na spodzie znajduje się szczotka do zmiatania kurzu z narożników i przy krawędziach oraz główna szczotka obrotowa, która przenosi brud do mechanizmu ssącego. Z tyłu robota znajduje się zbiornik na wodę o pojemności 240 ml oraz nasadka do mopa, która używa ściereczki z mikrofibry do czyszczenia twardych podłóg podczas odkurzania.

Podsumujmy najważniejsze cechy:

 • Duża samoopróżniająca się stacja dokująco-ładująca: stacja usuwa kurz z pojemnika robota automatycznie po każdym odkurzaniu. Duży worek na kurz o pojemności 2,5 litra, powinien wystarczyć na 1-2 miesiące.
 • Automatycznie wykrywa dywany: odkurza z dużą mocą ssania i unika mopowania, gdy wykryje dywan, a po wjechaniu ponownie na twarde podłoże zmniejsza moc i pracuje ciszej.
 • Funkcje aplikacji są bardzo podstawowe: choć aplikacja nie jest bardzo rozbudowana, posiada wszystkie niezbędne funkcje, które potrzebne są do efektywnego sterowania robotem.
sprzątanie

Jak sprząta i działa?

Pierwsze uruchomienie, dokładność sprzątania, wydajność i hałas.

Poddałem robota yeedi vac station moim regularnym testom. Chociaż robot może zaplątać się w kable lub cienkie maty (musisz trochę posprzątać, zanim go włączysz), zręcznie poruszał się po moim obszarze testowym, przechodząc między dywanem a twardą podłogą i poruszając się miedzy nogami krzeseł. Trochę się obijał od przeszkód, ale finalnie poradził sobie dobrze.

Jeśli chodzi o wydajność czyszczenia, jest to doskonały robot odkurzający, który poradził sobie z rozsypaną mąkę nawet z dywanu. Wydajność na twardej podłodze jest bezbłędna –  robot zbierał każdy brud z płytek i paneli. W przypadku krawędzi również nie miał problemów, a dzięki sprytnej nawigacji yeedi vac station był w stanie poruszać się wzdłuż frontu kuchennego cokołu, zbierając zdecydowaną większość mąki z podłogi – można śmiało stwierdzić, że jest doskonałym narzędziem do sprzątania domu.

W przypadku mopowania, a raczej przecierania podłogi na mokro, to wyniki jego pracy przy ustawionej ilości wody na poziom maksymalny, były całkiem dobre. Jednak w przypadku tego typu przecierania zawsze będę podkreślał, że nie zastąpi to standardowego przemycia podłogi mopem, którego można wypłukać w wiadrze lub urządzeniem, które czyści jednocześnie podłogę i powierzchnię ścierną. Osobiście nie używam tej funkcji, ale w nagłych przypadkach, gdy nie mamy czasu jest to dobra alternatywa, aby przetrzeć na mokro odkurzone podłogi.

yeedi vac station – mapowanie mieszkania i wykrywanie przeszkód
Mapowanie mieszkania

Żywotność baterii jest podana na 200 minut, chociaż można to zapewne osiągąć przy najniższym ustawieniu mocy ssącej. W moim przypadku, pełne naładowanie spokojnie wystarczyłoby na 2-3 pełne sprzątania na masymalny ustawieniu ssania. Po rozładowaniu bateria ładuje się przez sześć godzin, a w przypadku gdyby robot rozładował się w trakcie sprzątania, podjedzie do stacji, doładuje się i wróci sprzątać w miejscu, w którym skończył.

Jeśli chodzi o hałas wydawany podczas pracy robota, to wyniósł on około 64dB, czyli zdecydowanie mniej niż w przypadku większości robotów sprzątających, które wydają dźwięk na poziomie ok. 75 dB.

Podsumujmy wydajność yeedi vac station

 • Można zapomnieć o sprzątaniu przez 30 dni: dzięki stacji można zapomnieć o odkurzaniu i pożegnać się z częstym czyszczeniem nieprzyjemnie pachnącego pojemnika na kurz – samoopróżniająca się stacji automatycznie usuwa kurz do pojemnika yeedi i może magazynować go przez ponad 30 dni.
 • Moc ssania 3000 Pa zapewnia dużą siłę zbierania brudu: w połączeniu z 4-stopniowym systemem sprzątania zmiata brud, okruchy, sierść zwierząt i inne zabrudzenia z twardych podłóg i dywanów.
 • Rozpoznaje rodzaj podłogi i dostosowuje do niej moc ssania: wyposażony jest w najnowocześniejsze czujniki wykrywania dywanów i know-how sprzątania podłóg – odkurza z dużą mocą ssania i unika mopowania, gdy wykryje dywan.
Wykrywanie dywanu przez yeedi vac station
Wykrywanie dywanu przez yeedi vac station
aplikacja

Aplikacja yeedi

Odkurzacz obsługiwany jest przez aplikację yeedi na iOS-a i Androida.

Po włączeniu odkurzacza możesz użyć aplikacji Yeedi, aby połączyć robota z siecią Wi-Fi i zdalnie sterować odkurzaczem z dowolnego miejsca. W aplikacji można włączyć rozpoczęcie sprzątania, po którym zostanie wygenerowana również mapa domu. Jest to dość prosta mapa, a użyte kolory sprawiają, że czasem trudno jest określić, które części są mapą, a które nie.

Zarządzanie mapami umożliwia nazywanie i wyznaczanie pomieszczeń oraz zakazanych obszarów, do których robot może mieć zakaz wstępu. Jest to przydatne, ponieważ można poinformować robota o obszarach do posprzątania, ręcznie lub według harmonogramu.

Niestety, w odkurzaczu można przechowywać tylko jedną mapę na raz, więc jeśli masz wiele pięter, które wymagają czyszczenia, musisz albo wyczyścić mapę za każdym razem, albo zaakceptować, że przez aplikację możesz posprzątać tylko jeden poziom.

Apka pozwala wybrać jedną z 3 dostępnych mocy czyszczenia. Odkryłem, że poziom Max był ogólnie najlepszą opcją, ale możesz trochę poeksperymentować, aby znaleźć ustawienie, które najlepiej Ci odpowiada. Dzięki czujnikowi dywanu możesz sprawić, że robot przeskoczy do maksymalnego ustawienia, gdy porusza się po dywanie. Dodatkowo można ustawić ilość wody, którą chcesz, aby robot używał podczas sprzątania, wybierając w przypadku brudniejszych podłóg większe zużycie wody.

Jeśli nie chcesz korzystać z aplikacji lub ręcznego sterowania, można obsługiwać go także za pomocą asystenta głosowego – Amazon Alexa i Asystenta Google, dzięki czemu można głosowo zarządzać robotem.

Aplikacja mobilna yeedi

Aplikacja yeedi

Dzięki aplikacji mobilnej yeedi robot będzie sprzątał tak jak będziesz chciał – szybko i łatwo zapanujesz nad sprzątaniem z kanapy lub każdego innego dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Robot współpracuje także z Alexą i Asystentem Google’a.

 • sprzątanie strefowe
 • strefa zakazana
 • sprzątanie punktowe
 • kontrola przez apkę
 • sprzątanie obszaru
 • wirtualna granica
 • planowanie
 • zapisywanie mapy
 • użycie akcesoriów
 • instrukcje
 • sterowanie głosem
 • aktualizacje firmware’u

Aplikację yeedi pobierzesz bezpłatnie na urządzenia z systemami iOS (iPhone) i Android ze sklepów App Store i Google Play:

specyfikacja

Specyfikacja techniczna

Najważniejsze parametry i funkcje robota yeedi vac station.

średnica robota35 cm
wysokość robota7,7 cm
wymiary stacji dokującej (bazy) 43 ✕ 20 ✕ 42 cm
waga11,5 kg
typ połączeniaWi-Fi b/g/n 2,4 GHz
filtrHepa
akumulatorlitowo-jonowy
do 200 min pracy na jednym ładowaniu
czas ładowania 390 min
moc ssąca3000 Pa
poziom hałasurobot ok. 65 dB
czujnikiantykolizyjny, krawędzi, odległości, przeciążenia, przeszkód, schodów
wirtualne ścianymożliwość ustawiania w aplikacji
automatyzacjeautomatyczne sprzątanie lub manualne
pojemnik na kurz0,45 litra, zmywalny
pojemnik na wodę0,24 litra
funkcjeautomatyczny powrót do bazy, wirtualna ściana, programator pracy, automatyczne opróżnienie pojemnika, automatyczne wyłączenie, zasysanie próżniowe, zdalne sterowanie
aplikacja mobilnayeedi w języku angielskim, na urządzenia z systemami Android i iOS
Akcesoria robota sprzątającego yeedi vac station
Akcesoria robota sprzątającego yeedi vac station

Co w opakowaniu?

 • zrobotyzowana stacja sprzątająca yeedi vac station,
 • podstawa,
 • pojemnik na kurz,
 • przedłużenie rampy,
 • śrubokręt,
 • śruby do podstawy,
 • przewód zasilający,
 • worek na kurz,
 • instrukcja obsługi,
 • szczotka krawędziowa,
 • zmywalny wkład do mopowania,
 • płytka do wkładu do mopowania.
nasza ocena

Podsumowanie

Czy warto kupić ten model robota sprzątającego?

Polecane przez mobiRANK.pl (sticker small)

Najnowszy model yeedi vac station kosztuje tyle samo, co wiele robotów odkurzających tej klasy, ale dodatkowo posiada samoopróżniającą się stację bazową i wbudowaną funkcję mopowania. To dość potężny odkurzacz, który dobrze zasysa brud ze wszystkich powierzchni podłogowych i dywanów.

Jego aplikacja jest trochę prosta, ale za to samo urządzenie rekompensuje braki oprogramowania. Sądzę, że w tej cenie nie znajdziemy lepszego modelu o takich funkcjach i wydajności podczas sprzątania.

Z tego robota będą zadowoleni zarówno właściciele zwierząt, jak rodziny z dziećmi i osoby ceniące sobie niezależność i swój czas.

Robot yeedi vac station jest godnym polecenia urządzeniem, które bardzo dobrze radzi sobie z odkurzaniem każdego rodzaju powierzchni podłogowych. Standardowo w przypadku funkcji mopowania zawsze zwracam uwagę na to, że tego rodzaju przecieranie wilgotną szmatką nie jest myciem podłogi, a jedynie przetarciem i to należy mieć na uwadze przy wyborze robot z tzw. funkcją mopowania. Dotyczy to wszystkich robotów tego typu a nie tylko tego modelu. Jeśli zależy Ci na robocie mopującym sprawdź urządzenia, które są przeznaczone tylko do mycia podłóg.

 • bardzo dobry stosunek ceny do jakości
 • bardzo dobra wydajność i dokładność odkurzania
 • stacja samoopróżniająca
 • mapa mieszkania i możliwość wyboru obszarów
 • możliwość stawiania wirtualnych ścian
 • funkcja mopowania
 • w aplikacji brakuje polskiego tłumaczenia
 • aplikacja może przechowywać tylko jedną mapę, co może być problemem w przypadku domów piętrowych

NASZA OCENA

8★

w 10-stopniowej skali (8/10)

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące użytkowania tego robota, napisz do mnie, zadaj pytanie w komentarzu lub odwiedź stronę producenta.

Może Cię zainteresować także:

cena

Dostępność i cena

Gdzie i za ile kupić robota yeedi vac station w Polsce?

yeedi vac station

yeedi vac station

od2299,00 zł

stan na 13 października 2021 r.

Sprawdź

opracowanie własne | artykuł partnerski