Apple pokaże nowe komputery Mac 18 października

Firma Apple zapowiedziała kolejne jesienne wydarzenie, które odbędzie się online już 18 października 2021 roku – prawdopodobnie zobaczymy nowe MacBooki, Maca Mini i AirPodsy.

Apple Event Unleashed 18 października 2021 roku o godz. 19.00 CET

Kolejne wydarzenie sprzętowe firmy Apple odbędzie się 18 października 2021 roku o godzinie 19.00 czasu polskiego. Najbardziej prawdopodobne jest, że tego dnia zobaczymy wprowadzenie na rynek nowych modeli komputerów Mac, w tym MacBooki, przeprojektowanego Maca Mini oraz nowe słuchawki bezprzewodowe AirPods 3. generacji.

Film z zaproszeniem zawiera jedno słowo: Unleashed ( z ang. uwolniony). Jak widać poniżej w tweecie od szefa marketingu Apple’a Grega Joswiaka, słowo pojawia się kropkowaną czcionką, która może wskazywać na technologię mini LED. Wydarzenie „specjalne” będzie transmitowane na żywo na stronie apple.com/apple-events o 19.00 polskiego czasu lub na poniższym playerze YouTube’a.

Od miesięcy pojawiają się doniesienia, że ​​Apple jest u progu wypuszczenia nowych 14 i 16-calowych modeli MacBooka Pro. Nowe MacBooki byłyby najnowszym krokiem w odejściu Apple’a od chipów Intela, zastępując je procesorem opartym na ARM o nazwie M1X. Nowy układ może zwiększyć wydajność w porównaniu z układem M1, który zadebiutował w zeszłym roku. Jak donosi Mark Gurman z Bloomberga,​​M1X ma dziesięć rdzeni procesora w porównaniu z ośmioma M1 oraz procesory graficzne z 16 lub 32 rdzeniami w porównaniu z siedmioma lub ośmioma rdzeniami w maszynach z M1.

Inne oczekiwane funkcje obejmują powrót ulubionych przez fanów funkcji MacBooka, takich jak magnetyczne ładowanie MagSafe, port HDMI i gniazdo kart SD. Najnowsze modele mogą być pozbawione, na szczęście, dotykowego paska OLED. Gurman niedawno zauważył, że zapasy istniejącego MacBooka Pro firmy wydają się być na wyczerpaniu.

Plotki sugerują, że ten sam procesor M1X będzie dostępny w przeprojektowanym Mac Mini z wyższej półki. Nowa maszyna podobno będzie miała więcej portów niż zeszłoroczny model z M1, z dwoma portami Thunderbolt/USB 4 Type-C i dwoma portami USB Type-A. Zmiany powinny sprawić, że nowy Mac Mini będzie znacznie lepiej dopasowany do zaawansowanych użytkowników.

Wreszcie, Apple może ogłosić parę przeprojektowanych słuchawek AirPods, reprezentujących trzecią generację oryginalnych, prawdziwych bezprzewodowych słuchawek dousznych firmy. Oczekuje się, że AirPodsy będą podobne do słuchawek AirPods Pro, z krótszymi pałąkami i przeprojektowanym etui ładującym.

Oglądaj na żywo wydarzenie Apple Special Event, ktróre odbędzie się 18 października o godz. 19.00:

Dodaj do swojego kalendarza przypomnienie o konferencji, klikając na ten link: Apple Special Event– dodaj do kalendarza, lub poniższy obrazek:

Ikona kalendarza z datą 18 października – Apple Event

źródło: Apple