Zapowiedź ColorOS 12 firmy OPPO już 11 października!

Już za tydzień firma OPPO zapowie premierę globalnej wersji swojego autorskiego systemu mobilnego ColorOS 12, opartego na Androidzie 12.

OPPO ColorOS 12 Event (11 października 2021 r.)

Po tym jak Google udostępniło 4 października Androida 12 (AOSP) dla programistów, OPPO ogłasza premierę globalnej wersji systemu ColorOS 12, który jest też jednym z pierwszych systemów korzystających z Androida 12. Z nowego system mogą już korzystać użytkownicy modelu Find X3 Pro w Indonezji i Malezji.

Prezentacja wersji globalnej ColorOS 12 odbędzie się 11 października 2021 roku, o godzinie 11:00 polskiego czasu. OPPO zaprezentuje działanie systemu, jego nowe funkcje oraz poda daty aktualizacji urządzeń do najnowszej wersji ColorOS. Event online będzie można obejrzeć online na YouTubie i na poniższym playerze.

ColorOS 12 Launch Event  Prezentacja wersji globalnej odbędzie się 11 października o godzinie 11:00.

OPPO planuje objąć procesem aktualizacji możliwie największą liczbę użytkowników, co oznaczać będzie finalnie ponad 110 różnych modeli, i ponad 150 milionów użytkowników na całym świecie. W związku z tym, będzie to najszybsza i najszerzej dostępna aktualizacja ColorOS w historii OPPO.

Po raz pierwszy OPPO wprowadza także nową politykę aktualizacji. Dla urządzeń OPPO wypuszczanych od 2019 roku firma zagwarantuje trzy duże aktualizacje Androida dla serii Find X¹, dwie dla serii Reno/F/K oraz jedną w niektórych modelach serii A². Ponadto seria Find X/Reno/F/K otrzyma przez cztery, a seria A przez trzy lata aktualizację łatek bezpieczeństwa.

Może Cie zainteresować także:

O ColorOS to autorski system ColorOS, oparty na Android 12, ma duże możliwości spersonalizowania, jest wydajny, inteligentny i dobrze zaprojektowany. Korzysta z niego ponad 440 mln ludzi na całym świecie i jest przetłumaczonym na 67 języków m.in. angielski, polski czy hinduski i tajski.

¹ wyłączając modele Find X Lite i Neo, które będą miały dwie aktualizacje Androida.
² daty aktualizacji mogą być inne w przypadku urządzeń zakupionych i operatorów komórkowych.

źródło: Oppo Polska