Apple upamiętnia 10. rocznicę śmierci Jobsa

Apple upamiętnia dziś dziesiątą rocznicę śmierci Steve’a Jobsa, publikując specjalnie przygotowaną stronę główną na Apple.com.

Celebrating Steve apple.com (2021)

Całą stronę główną Apple.com wypełniają dziś zdjęcia Steve’a Jobsa, a także specjalny film, który przypomina niektóre z najbardziej pamiętnych cytatów byłego założyciela i CEO firmy.

Na stronie znajduje się również specjalne oświadczenie rodziny Jobsów, w którym czytamy: „Pomimo wszystkich darów Steve’a, to jego moc nauczyciela przetrwała, nauczył nas bycia otwartym na piękno świata, bycia ciekawym nowych pomysłów, aby zobaczyć je za rogiem, a przede wszystkim zachować pokorę we własnym umyśle początkującego”.

Oświadczenie można przeczytać w oryginale na Apple.com oraz na poniższym zrzucie ekranu.

Jobs i Wozniak założyli firmę Apple 1 kwietnia 1976 roku. Podczas swojej kadencji firma wprowadziła przełomowe produkty technologiczne, w tym oryginalnego Maca, który spopularyzował graficzny interfejs użytkownika jako przyszłość komputerów stacjonarnych, iPoda, który stał się najpopularniejszym cyfrowym odtwarzaczem muzyki na rynku, no i oczywiście iPhone’a i iPada.

Po długotrwałej walce z rakiem Jobs zrezygnował ze stanowiska dyrektora generalnego Apple’a 24 sierpnia 2011 roku. Planował pozostać prezesem zarządu. Niestety, Jobs zmarł zaledwie kilka miesięcy później 5 października 2011 roku, zaledwie dzień po ogłoszeniu iPhone’a 4S na konferencji produktowej Apple’a. W tym czasie Jobs był zbyt chory, aby pojawić się na konferencji.

Dzięki rekomendacji Jobsa i wsparciu zarządu Tim Cook objął stanowisko stałego dyrektora generalnego i pozostaje nim do dzisiaj.

Oświadczenie rodziny Jobsów, z okazji 10. rocznicy śmierci Steve'a Jobsa (opublikowane na apple.com)
Oświadczenie rodziny Jobsów, z okazji 10. rocznicy śmierci Steve’a Jobsa (opublikowane na apple.com)

źródło: Apple