Gry „Stranger Things” w Netflix, jako pierwsze w Polsce!

Netflix zaczyna udostępniać gry mobilne w swojej aplikacji na Androida. Jako pierwsze pojawiły się 2 tytuły oparte na „Stranger Thing”, a pierwszym rynkiem jest Polska.

Gry Netfliksa w aplikacji na Androida – Stranger Things

Ogłoszone w tweecie z oficjalnego konta Netflix Polska tytuły Stranger Things: 1984 i Stranger Things 3 są dostępne w oficjalnej aplikacji Netflix na Androida. Obie gry są od lat dostępne jako samodzielne aplikacje. Ich włączenie do głównej aplikacji Netflix – dostępnej w nowej sekcji – jednak to pierwszy krok w rozwoju firmy na rynku gier mobilnych.

W lipcu Netflix ogłosił plany wejścia na i tak już zatłoczony rynek z ofertami gier dla subskrybentów. Gry będą oferowane członkom bez dodatkowych opłat, w ramach strategii podobnej do modelu dystrybucji treści wideo w serwisie Netflix.

Początkowo będziemy koncentrować się przede wszystkim na grach na urządzenia mobilne. Jesteśmy jak zawsze podekscytowani naszą ofertą filmów i seriali telewizyjnych i spodziewamy się długiej drogi wzrostu inwestycji i wzrostu we wszystkich naszych istniejących kategoriach treści, ale ponieważ już prawie dekadę dążymy do tworzenia oryginalnych programów, uważamy, że nadszedł właściwy czas, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak nasi członkowie cenią gry – poinformował Netflix w komunikacie o zarobkach za drugi kwartał.

Na czele inicjatywy stoi niedawno zatrudniony Mike Verdu, były dyrektor EA i Facebooka, który będzie podlegał dyrektorowi operacyjnemu Gregowi Petersowi.

Nie jest jasne, czy Netflix zamierza wprowadzić gry „Stranger Things” do swojej aplikacji na iOS-a.

Po kliknięciu w link Instaluj, użytkownik jest przekierowywany do sklepu Google Play do podstrony z daną gra, którą należy zainstalowac jak każdą inną aplikację na smartfonie.

Netflix: gry mobilne w abonamencie

Stranger Things: 1984

Dołącz do Hoppera i dzieciaków! Zbieraj przedmioty i przeżywaj ekscytujące przygody w Hawkins i po Drugiej Stronie w pełnej akcji grze w stylu retro.

  • Ponownie jest rok 1984. Poczuj niesamowity klimat gry przygodowej stylizowanej na tytuły, w które swego czasu grali nasi bohaterowie.
  • Eksploruj Hawkins i okolice. Zobacz swoje ulubione miejsca, takie jak Mroczna Puszcza i laboratorium w Hawkins. Odkryj ekscytujące, nieznane wcześniej obszary!
  • Rozwiązuj łamigłówki dzięki wyjątkowym zdolnościom każdej postaci. Ze swojej procy neurobalistycznej Lucas może trafić w każdy cel. A Nancy ma tym razem całą kolekcję pałek do wymachiwania.
  • Zbierz wszystkie gofry i krasnale, jakie tylko wpadną ci w ręce. Nigdy nie wiesz, co mogą odblokować…

Stranger Things 3: Gra

Witaj w pikselowym Hawkins! Zagraj jednym z 12 bohaterów „Stranger Things 3” wspólnie z drugim graczem albo wyrusz na samotną wyprawę na Drugą Stronę. „Stranger Things 3: Gra” to oficjalna gra towarzysząca trzeciemu sezonowi uwielbianego przez widzów serialu oryginalnego. Przeżywając wydarzenia, które już doskonale znasz, odkryjesz zupełnie nowe zadania, interakcje między postaciami oraz tajemnice. W tej wyjątkowej grze przygodowej nie zabrakło odrobiny nostalgii, a grafika w stylu retro połączona z nowoczesną rozgrywką gwarantują doskonałą zabawę! Pamiętaj, że w grze Stranger Things 3 — tak samo, jak w serialu — liczy się praca zespołowa! Dzięki dwuosobowemu trybowi współpracy możesz grać z przyjaciółmi na jednym urządzeniu. Wybierz jedną z dwunastu serialowych postaci i eksploruj Hawkins, rozwiązując łamigłówki oraz walcząc ze złem czającym się po Drugiej Stronie!

źródło: Netflix Polska