Aktualizacja 1.0.291 oprogramowania dla AirTaga

Nowe oprogramowanie sprzętowe Apple AirTaga w wersji 1.0.291 zostało udostępniane użytkownikom. Nie podano jakie zmiany lub funkcje dodaje nowy firmware.

AirTag firmy Apple

W przeciwieństwie do innych systemów operacyjnych urządzeń Apple’a, AirTag aktualizuje się automatycznie bez udziału użytkowników i nie posiada menu do kontrolowania nowych aktualizacji. Udostępniony właśnie firmware w wersji 1.0.291, z numerem kompilacji 1A291a, powinien stopniowo pojawiać się na AirTagach użytkowników na całym świecie.

Użytkownicy mogą sprawdzić wersję oprogramowania układowego za pomocą aplikacji Lokalizator. Wystarczy dotknąć zakładki Przedmioty, wybrać AirTag, a następnie dotknąć ikony baterii pod nazwą urządzenia, aby wyświetlić wersję oprogramowania układowego.

To pierwsza aktualizacja oprogramowania sprzętowego AirTag od czerwca. W poprzedniej wersji wprowadzono ulepszone funkcje antystalkingu z mniejszym oknem na powiadomienia. Najnowsze uaktualnienie może być kolejnym udoskonaleniem funkcji antystalkingu. Niestety, Apple nie opublikowało żadnych informacji na temat oprogramowania układowego, więc nie można go zweryfikować.

Apple pracuje nad aplikacją na Androida, która pozwoli użytkownikom wykryć znajdujące się w pobliżu akcesorium AirTag. Chociaż aktualizacja może dotyczyć tej aplikacji, Apple nie ogłosiło, kiedy aplikacja zostanie wydana. Póki co jeszcze nie pojawiła się w Google Play.

AirTag to urządzenie śledzące, które można przymocować do przedmiotów, takich jak plecaki lub breloki. Użytkownicy mogą mieć do 16 takich urządzeń przypisanych do jednego konta Apple ID, których nie można udostępniać w rodzinach.

źródło: