Co zrobić, gdy OnePlus Media Storage zajmuje ponad 100 GB?

Aplikacja OnePlus Media Storage zajmuje za dużo miejsca i nikt nie wie dlaczego – na niektórych telefonach pożera ponad 100 GB. Sprawdź, co wtedy zrobić?

OnePlus Media Storage Bug

Smartfony OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro są wyjątkowo dobrymi urządzeniami, a jedną z ich zalet, które często przyjmujemy za pewnik, jest to, że te telefony mają do 256 GB pamięci — dla większości ludzi to więcej niż w rzeczywistości potrzebują. Ale użytkownicy zaczęli obserwować dziwny błąd występujący na smartfonach OnePlus, w których aplikacja Media Storage wydaje się zużywać sporą część przestrzeni dyskowej, bez żadnego powodu.

W niektórych przypadkach aplikacja losowo zajmuje ponad 100 GB (prawie połowę dostępnej ilości miejsca), co może wystarczyć, aby znacząco obniżyć wydajność telefonu. Problem został zgłoszony do tej pory przez kilka osób, a według niektórych źródeł rozmiar danych wydaje się być błędnie przedstawiany i nie jest w rzeczywistości zajmowany przez prawdziwe pliki.

Jednak zwolnienie pozornie zajmowanego miejsca powoduje również znaczną poprawę wydajności, więc nawet jeśli to użycie plików jest wirtualne, nadal ma konsekwencje i wpływa na działanie sprzętu.

Co należy w takiej sytuacji zrobić? Jedna z możliwości to opróżnienie folderu kosza „Ostatnio usunięte” w Galerii OnePlus (co może potrwać kilka minut w zależności od tego, ile miejsca zajmuje). Wygląda na to, że problem wydaje się być związany z serią błędów w Galerii OnePlus.

Jeśli Twoja aplikacja Media Storage zajmuje absurdalnie dużo miejsca i nie wiesz, dlaczego, usunięcie tego folderu może być dobrym posunięciem. Problem został zgłoszony na Reddicie, a także na forum społeczności OnePlus, więc miejmy nadzieję, że programiści są tego świadomi i pracują nad odpowiednim rozwiązaniem.

źródło: Android Police